Արմեն Մարտիրոսյանը խոսել է ծիրանագույն հեղափոխության մասին
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ ԱրմենՄարտիրոսյանըհամոզված է, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում Րաֆֆի Հովհանիսյանը հաղթել է՝ չնայած նրան, որ դա թույլ չտալու համար բոլոր տեսակի ընտրակեղծիքները գործի են դրվել։
Ա. Մարտրոսյանը չի բացառել, որ այսօր Ազատության հրապարակում նախատեսված իրենց հանրահավաքը շարունակական բնույթ ունենա.
–Մեզ մոտ միրգը ծիրանն է։ Ծիրանագույն հեղափոխություն ենք խոստանում:
Նա նաև չի բացառել, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կընդունի կառավարությունը ղեկավարելու իշխանության առաջարկը, եթե այդպիսին լինի.
–Ես պատկերացնում եմ, որ այսօրվա կոալիցիայի շատ անդամներ կարող են լինել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողմից ձևավորվող կառավարության մեջ, ոչ թե՝ «Ժառանգությունն» այս իշխող իշխանության կոալիցիայի մաս լինի:ՐաֆֆիՀովհաննիսյանըխորհրդարանականընտրություններիցհետոկձևավորինորկոալիցիա,ևայդնորկոալիցիանՐաֆֆիՀովհաննիսյանիգլխավորությամբաշխատանքներկիրականացնի։
ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության նախագահ Ռուբեն Հակոբյանն էլ հավելել է, որ իրենք տրամադրված են տեր կանգնելու արժանապատվության այս համախմբումին, և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի քայլերը համարժեք են լինելու ժողովրդի տրամադրություններին։ Իսկ այսօր՝ժամը17:00-ին,գնահատականկտանընտրություններին, կասեն՝ «Ժառանգությունն» ընդունո՞ւմէայսընտրությանարդյունքները, թե՞ոչ:
Ռուբեն Հակոբյանը նաև խոստովանել է, որ կային ընտրատեղամասեր, որտեղ հանձնաժողովի «Ժառանգության» անդամը չի կարողացել պայքարել կեղծիքների դեմ, որոշ անդամներ պինդ, սկզբունքային, խիզախ չեն եղել:
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակ ՀովսեփԽուրշուդյանն էլ խոստացել է՝ հեղափոխությունամենդեպքումլինելուէ:
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը համոզված է, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում Րաֆֆի Հովհանիսյանը հաղթել է՝ չնայած նրան, որ դա թույլ չտալու համար բոլոր տեսակի ընտրակեղծիքները գործի են դրվել։
–Ես պատկերացնում եմ, որ այսօրվա կոալիցիայի շատ անդամներ կարող են լինել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողմից ձևավորվող կառավարության մեջ, ոչ թե՝ «Ժառանգությունն» այս իշխող իշխանության կոալիցիայի մաս լինի: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խորհրդարանական ընտրություններից հետո կձևավորի նոր կոալիցիա, և այդ նոր կոալիցիան Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ աշխատանքներ կիրականացնի։
ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության նախագահ Ռուբեն Հակոբյանն էլ հավելել է, որ իրենք տրամադրված են տեր կանգնելու արժանապատվության այս համախմբումին, և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի քայլերը համարժեք են լինելու ժողովրդի տրամադրություններին։ Իսկ այսօր՝ ժամը 17:00-ին, գնահատական կտան ընտրություններին, կասեն՝ «Ժառանգությունն» ընդունո՞ւմ է այս ընտրության արդյունքները, թե՞ ոչ:
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանն էլ խոստացել է՝ հեղափոխություն ամեն դեպքում լինելու է:

Раффи Ованнисян может принять предложение властей возглавить правительство – Армен Мартиросян
Зампредседателя правления партии «Наследие» Армен Мартиросян уверен, что, несмотря на повсеместные фальсификации в пользу властей, на президентских выборах победу одержал Раффи Ованнисян. Об этом он заявил во время сегодняшней встречи с журналистами.
Он не исключил, что организуемый сегодня митинг на площади Свободы будет иметь продолжительный характер.
«Нашим фруктом является абрикос. Мы обещаем абрикосовую революцию», - заявилМартиросян
Зампредседателя правления «Наследия» не исключил также, что Раффи Ованнисян может принять предложение властей возглавить правительство, если таковое поступит.
«Я считаю, что в таком случае многие члены сегодняшней коалиции могут войти в формируемое Ованнисяном правительство, а не «Наследие» станет частью правящей коалиции. Раффи Ованнисян сформирует новую коалицию, и она, во главе с ним, сумеет сделать многое», - отметил Мартиросян.
Другой участник пресс-конференции, председатель парламентской фракции «Наследие» Рубен Акопян заявил, что они настроены отстоять отданные за Раффи Ованнисяна голоса, и шаги лидера их партии будут соответствовать настроениям народа.
Акопян отметил, что во время сегодняшнего митинга Раффи Ованнисяна, который начнется в 17:00, будут даны оценки прошедшим выборам. На них будет также заявлено, принимает ли «Наследие» результаты выборов.
По его словам, в ходе выборов были избирательные участки, на которых входящие в комиссию представители «Наследия» не могли противостоять фальсификациям и нарушениям, поскольку эти люди не были настроены решительно и принципиально.
«Нашим фруктом является абрикос. Мы обещаем абрикосовую революцию», - заявил Мартиросян