ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին առաջարկել են կրկին հանդիպել Փարիզում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներին առաջարկել են հաջորդ շաբաթ կրկին հանդիպել Փարիզում։ Այդ մասին АПА գործակալությանը հայտնել է ֆրանսիացի համանախագահ Ժակ Ֆորը։
Նրա խոսքերով՝ տարածաշրջան կատարելիք այցից առաջ ԼՂ հակամարտության կարգավորման միջնորդները նախատեսում են ևս մեկ հանդիպում կազմակերպել կողմերի ԱԳ նախարարների մասնակցությամբ։ «Առաջարկն արդեն արել ենք՝ սպասում ենք պատասխանի»,–ասել Ֆորը։ Ըստ նրա՝ նախատեսվում է, որ համանախագահները նախ առանձին հանդիպումներ կունենան Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ, ապա կհանդիպեն «3+2» ձևաչափով։

Сопредседатели МГ ОБСЕ предложили главам МИД Армении и Азербайджана вновь встретиться в Париже
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили главам МИД Армении и Азербайджана провести на следующей неделе еще одну встречу в Париже. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на сопредседателя Минской группы от Франции Жака Фора.
По его словам, прежде чем вновь посетить регион посредники планируют организовать еще одну встречу с министрами в Париже. «Мы внесли такое предложение сторонам и пока ждем ответа. Планируется, что такая встреча пройдет в Париже в ближайшее время, возможно, на следующей неделе», - заявил Фор.
Он отметил, что, согласно планам сопредседателей, это будет сначала встреча с главами МИД Армении и Азербайджана по отдельности, а потом – в формате «3+2».