Քննարկվել են հայ–վրացական ռազմական համագործակցության ընթացիկ հարցեր
Ս.թ. փետրվարի 6-ին աշխատանքային այցով Վրաստանում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Այցի ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան ղեկավարության հետ: Մասնավորապես, Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Լևան Դոլիձեի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական համագործակցության ընթացիկ հարցերն ու զարգացման հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների և հնարավոր զարգացումների շուրջ:
ՀՀ ՊՆ բարձրաստիճան պատվիրակությանն ընդունել է նաև Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ալասանյան:
Նույն օրը երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՀՀ դեսպանությունում կազմակեպված  ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 21 ամյակին նվիրված հանդիսավոր ընդունելությանը:

Обсуждены вопросы армяно-грузинского военного сотрудничества
Делегация Министерства обороны Армении во главе с первым заместителем министра Давидом Тонояном 6 февраля посетила с рабочим визитом Грузию.
В рамках визита делегация провела встречи с руководством Министерства обороны Грузии. В частности, в ходе встречи с первым заместителем министра Леваном Долидзе были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего военного сотрудничества и перспектив его развития. Состоялся обмен мнениями по вопросам региональной безопасности и возможного развития ситуации.
Высокопоставленную делегацию принял министр обороны Грузии Ираклий Аласания.
Вечером того же дня делегация приняла участие в организованном посольством РА в Тбилиси приеме, который был посвящен 21-летию формирования ВС Армении.