«Հայ ազգային կոնգրեսի համար բացարձակապես միևնույն է՝ երբ կկեղծվեն ընտրությունները՝ փետրվարի 18-ի՞ն, թե՞ մարտի 5-ին»,-iLur.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը՝ մեկնաբանելով նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի որոշումը՝ նախագահի ընտրությունները հետաձգելու համար ՍԴ չդիմելու մասին:
Ինչ վերչաբերում է օրերես ՀՔԾ-ի տարածած հայտարարությանը, թե իրենց դեռևս չի հաջողվել հայտնաբերել Լևոն Զուրաբյանի և Վարդան Օսկանյանի առանձնազրույցը գաղտնալսած ու ձայնագրությունն ինտերնետում հրապարակած անձին, Լևոն Զուրաբյանն ասել է. «ՀՔԾ-ն որևէ հոդաբաշխ բացատրություն չի տվել, թե ինչու այդ ձեռնարկված միջոցառումներից հետո չի կարողացել բացահայտել հանցագործությունը կատարողին»:
Լևոն Զուրաբյանը՝ Պարույր Հայրիկյանի որոշման մասին

Комментируя в беседе с «iLur.am» решение Паруйра Айрикяна не обращаться в Конституционный суд, руководитель парламентской фракции АНК Левон Зурабян заявил:
«Армянскому национальному конгрессу абсолютно все равно, когда будут сфальсифицированы выборы – 18 февраля или 5 марта».
Напомним, что во время сегодняшней пресс-конференции юрист кандидата в президенты Армении, лидера партии «Национальное единение» Паруйра Айрикяна Левон Багдасарян заявил, что раненый 31 января в результате покушения Айрикян решил не обращаться в Конституционный суд с просьбой о переносе выборов на две недели. Таким образом, президентские выборы в Армении состоятся 18 февраля.
Левон Зурабян о решении Паруйра Айрикяна