Տիգրան Ուրիխանյան. «Կասկածում եմ, թե Երևանում շատ են 130 հազար դրամ վարձատրությամբ աշխատատեղերը»
Ես կասկածում եմ, թե Հայաստանի Հանրապետությունում, Երևան քաղաքում շատ են 130 հազար դրամ վարձատրությամբ աշխատատեղերը: iLur.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խոսնակ, պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը՝ մեկնաբանելով Սերժ Սարգսյանի՝ Չարենցավանում արած հայտարարությունը, թե «երեւանցիները չեն ուզում 130-140 հազար դրամ աշխատավարձով աշխատատեղերում աշխատել»:
ԲՀԿ պատգամավորի խոսքով՝ բազմաթիվ երևանցիներ, ու ոչ միայն երևանցիներ, ունենալով շատ ավելի բարձր վարձատրություն կամ սեփական նյութական բարիքներ, միջոցներ, հրաժարվում են սեփական երկրում այդ աշխատանքից, այդ աշխատավարձից կամ սեփական գործերից:
«Չեն ուզում, ունեն իրավունք չուզենալու: Թող որևէ մեկը համոզի, որ 130 հազար դրամով ՀՀ քաղաքացին կարող է ապահովել իր ընտանիքը, հոգալ տարատեսակ ծախսեր, կոմունալ վարձավճարներ անել, տարրական կերպով հանգստանալ գոնե բնության գրկում՝ սեփական երկրում և այլն: Իսկ ի՞նչ կա էդտեղ զարմանալու, նույնիսկ եթե չեն ուզում»,- ասաց պատգամավորը:

Пусть кто-нибудь убедит, что на 130 тысяч драмов гражданин РА может достойно прожить – Тигран Уриханян
Я сильно сомневаюсь в том, что в Армении, в Ереване много рабочих мест с зарплатой в 130 тысяч драмов. Об этом в беседе с «iLur.am» сказал пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян, комментируя сделанное Сержен Саргсяном в Чаренцаване заявление о том, что «ереванцы не хотят работать за зарплату 130-140 тысяч драмов».
По словам Уриханяна, многие ереванцы, и не только ереванцы, имея гораздо более высокие доходы или собственные материальные блага, средства, отказываются работать в своей стране.
«Не хотят, и имеют на это право. Пусть кто-нибудь убедит, что на 130 тысяч драмов гражданин РА может обеспечить свою семью, нести расходы, оплачивать коммунальные услуги, элементарно отдохнуть хотя бы на природы в своей стране. И если даже не хотят, то, что в этом удивительного?», - сказал депутат.