Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խոստանում է 50%-ով բարձրացնել թոշակները, ընտանիքի եկամուտներն ու կենսամակարդակը
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ  Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր Չարենցավանում էր։ Նախագահի թեկնածուն իրեն հատուկ ոճով շրջում էր քղաքի փողոցներով, ձեռքով բարևում անցորդներին: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հասցրեց նաև առևտուր անել սննդի փոքր կետից:
Իսկ իր ելույթում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը  խոստացավ 50%-ով բարձրացնել թոշակները, ընտանիքի եկամուտներն ու կենսամակարդակը:
Նախագահի թեկնածուն կրկին անդրադարձավ արտագաղթի խմդրին։ «Նախագահ դառնալու դեպքում հինգ տարվա ընթացքում այնպես կանեմ, որ չարենցավանցիների բոլոր արտագաղթած հարազատները վերադառնան հայրենիք, ինչի արդյունքում կունենանք ոչ թե պարտադրանքի, այլ ազատ Հայաստան։ Եվ թող հինգ տարի հետո Չարենցավանից մի նոր սերունդ գա ծառայելու մեր ժողովրդին»:

Раффи Ованнисян пообещал на 50% повысить зарплаты уровень жизни
Сегодня в рамках предвыборной агитации председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян побывал в городе Чаренцаван Котайкского марза. Кандидат в президенты в свойственное ему манере прошелся по улицам города, здороваясь с прохожими. Ованнисян успел также зайти в один из близлежащих магазинов.
В своем выступлении перед чаренцаванцами Раффи Ованнисян пообещал на 50% повысить зарплаты, доходы и уровень жизни.
Кандидат в президенты коснулся также проблемы эмиграции: «В случае избрания президентом за 5 лет я сделаю так, что все эмигрировавшие родственники чаренцаванцев вернутся на Родину, в результате чего у нас будет не принужденная, а свободная Армения. И пускай через 5 лет из Чаренцавана придет новое поколение на службу нашему народу».