Հայկ Սանոսյան. «Դատապարտելը մի քիչ կոպիտ է հնչում»
-Ո՞նց չեն թողել, ե՞րբ է եղել այդ դեպքը, ինքը դիվանագիտական անձնագիր չունե՞ր,-հարցադրումներ է արել Հայկ Սանոսյանը՝ «7օր»-ից տեղեկանալով ԱԺ պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանի հետ կատարված միջադեպի մասին։ Հ. Սանոսյանն ասել է, թե նույն օրն ինքն էլ է գնացել Վրաստան։
-Ինչո՞ւ չեն թողել, տեղյակ չեմ։ Իրավունք չունեին չթողնելու. ինքը (Շիրակ Թորոսյանը) դիվանագիտական անձնագիր ունի, ինքն իր իրավունքները լավ գիտի։ Շատ վատ են արել, որ չեն թողել։
«7օր»-ը Հայկ Սանոսյանին տեղեկացրել է նաև Վրաստանի նախագահի խորհրդական Վան Բայբուրդի տեսակետի մասին, ըստ որի՝ Շիրակ Թորոսյանն այդպիսի արարքի է արժանացել իր պահվածքի՝ Վրաստանի իշխանությանը քննադատելու համար։

Айк Саносян: «Осудить - звучит немного грубо»
«Как не пустили? Когда был этот случай? А у него не было дипломатического паспорта?», так отреагировал Айк Саносян, узнав от «7or» об инциденте, произошедшем с депутатом НС Шираком Торосяном. А.Саносян сказал, что он в тот же день также ехал в Грузию.
«Зачем не пустили, не знаю. Не имели права не пустить, он (Ширак Торосян) имеет дипломатический паспорт, и свои права хорошо знает. Очень плохо сделали, что не пустили», отметил депутат.
«7or» проинформировал также Айка Саносяна о точке зрения советника президента Грузии Вана Байбурта, согласно которому Ширак Торосян удостоился такой участи из-за своего поведения - за то, что критиковал власти Грузии.
«Что могу сказать? У Вана Байбурта своя точка зрения», ответил депутат. На вопрос осуждаете ли происшедшее, А.Саносян ответил:«Осудить - звучит немного грубо».