Արամ Հարությունյան. «...գնում է Գորիս` անծանոթ մարդու թաղմանը, հետո էլ հայրենասիրական ճառ ասում»
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Արամ Հարությույանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ահազանգել է, որ Հայաստանում աննախադեպ իրավիճակ է, և իշխանություններն իրենց քայլերում չափն անցել են:
Արամ Հարությունյանը շարունակում է մնալ իր որոշմանը, որ փետրվարի 8-ին հանելու է թեկնածությունը՝ վստահ լինելով. «Սերժ Սարգսյանին մենակ թողնելով՝ նրան դրդում ենք  որոշակի քայլերի»:
–Ինձանից բացի` վեց մարդուց է կախված, թե ընդդիմադիր ուժերն ինչ պետք է անեն:  Եթե թեկնածուներից մեկը գնում է Գորիսանծանոթ մարդու թաղմանը, հետո էլ  հայրենասիրական ճառ է ասում, որից զարմանում են այդ մարդու հարազատներըապա դա իմիտացիա է։ Գնացեք Գորիսում հարցրեք: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը եղել է։ Եթե հասցնեն բոլոր թաղումներին կամ հարսանիքներին մասնակցեն, մրցակցային ընտրությունների իմիտացիա կստեղծեն,–ասել է նա:
Նախագահի թեկնածուն նաև խորհրդարանական խմբակցություններին կոչ է անում բոյկոտել ԱԺ–ի հերթական նիստը և  երեք ամիս բացակայել՝ թույլ տալով, որ ժողովրդի կամքով ձևավորվի նոր խորհրդարան.
–Եթե ընդդիմադիր ուժերը չեն կարողանում որևէ հարց քննարկել ԱԺ-ում, ապա ինչ են իրենք շահում` ծառայողական մեքենա և քարտուղարուհի: Հանրապետականները կարող են մեկ մարդու` Սերժ Սարգսյանի պահանջով,  վայր դնեն մանդատները հանուն ապահով ծերության:

Арам Арутюнян призвал парламентские фракции бойкотировать работу парламента
Во время пресс-конференции председатель партии «Национальное согласие», кандидат в президенты РА Арам Арутюнян призвал парламентские фракции бойкотировать очередное заседание парламента и отсутствовать три месяца, позволив, чтобы по воле народа сформировался новый парламент.
«Если оппозиционные силы не могу обсудить в Национальном собрании какой-либо вопрос, то ради чего им участвовать в его работах? Ради служебной машины и секретарши?», - отметил кандидат.
Он также сообщил, что не изменил своего решения снять кандидатуру 8-го февраля. По словам Арутюняна, оставив Сержа Саргсяна в одиночестве, подтолкнем его на определенные шаги.
При этом он добавил, что в Армении сложилась беспрецедентная ситуация, и власти перешли все рамки.