Պարույր Հայրիկյանն այսօրվանից եռօրյա չոր հացադուլ է հայտարարում
ԱԻՄ առաջնորդ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը հայտարարել է, որ այսօրվանից միանում է հացադուլ հայտարարած մեկ այլ թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանին՝ պայմանով, որ Ղուկասյանը երեք օր հետո իր հետ միասին դուրս գա հացադուլից:
–Այսօրվանից ես հայտարարում եմ եռօրյա չոր հացադուլ: Չոր ծոմապահության եմ գնում։ Բայց, իհարկե, չեմ կարող թողնել գործերս ու նստել Անդրիաս Ղուկասյանի կողքին,-ասել է Պ. Հայրիկյանը։

Паруйр Айрикян присоединится к голодовке Андреаса Гукасяна
Если кандидат в президенты Андреас Гукасян не прекратит голодовку, другой кандидат, председатель объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян присоединится к протестующему. Таким образом Айрикян попытается убедить Гукасяна вместе прекратить голодовку.
По словам Айрикяна, он присоединится к его акции на 3 дня. «Но я ему сказал, что из-за занятости не смогу находится рядом. Однако с сегодняшнего дня я начинаю сухую голодовку», - сказала Айрикян.