Իրանում անկարգությունների պատասխանատվությունը կդրվի Միր Հոսեյն Մուսավիի վրա
Իրանի անվտանգության խորհուրդն ընդդիմության առաջնորդ Միր–Հոսեյն Մուսավիից պահանջել է դադարեցնել բողոքի հակակառավարական գործողությունների շարունակությանն ուղղված սադրիչ կոչերը։ Հակառակ դեպքում, ինչպես տեղեկացնում է «Пресс-ТВ»-ն, իշխանությունները նախկին վարչապետին սպառնացել են, որ չարտոնված հանրահավաքների հետևանքով մայրաքաղաքում տեղի ունեցած անկարգությունների ամբողջ պատասխանատվությունը կդրվի նրա վրա։
Օտարերկրյա դեսպանների հետ հանդիպման ժամանակ Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մանուչեհր Մոթաքին հայտարարել է, որ անվտանգության մարմինները երկրում տեղի ունեցած անկարգությունների մեջ կասկածում են ընդհատակյա հակակառավարական «Մոջահեդին-Է» խմբավորման գրոհայիններին, որոնց ֆինանսավորում և պատրաստում են բրիտանական հատուկ ծառայությունները։

Ответственность за беспорядки в Иране ляжет на Мир-Хосейн Мусави
Совет безопасности Ирана потребовал от лидера оппозиции Мир-Хосейна Мусави прекратить подстрекательские призывы, направленные на продолжение антиправительственных акций протеста. В противном случае, как сообщает «Пресс-ТВ», власти угрожают возложить на бывшего премьер-министра всю ответственность за беспорядки, произошедшие в столице вследствие несанкционированных митингов.
Во время встречи с иностранными послами министр иностранных дел Ирана Манучер Моттаки заявил, что органы безопасности подозревают в причастности к беспорядкам боевиков подпольной антиправительственной группировки «Моджахеддин- э халк», которых финансируют и подготавливают британские спецслужбы.