Էդուարդ Շարմազանով. «ՀՀԿ–ն արբանյակ կուսակցությունների ստեղծման կարիք չունի»
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էուարդ Շարմազանովը «7օր»-ին ասել է, որ առաջին անգամ է լսում ՀՌԱԿ-ը քայքայելու նպատակով իշխանությունների կողմից Արմենական-ռամկավարազատականկուսակցությունը հիմնադրելու մեղադրանքների մասին։
Նա նշել է, որ իշխանությունները կոալիցիա են կազմել, և Երևանի քաղաքապետի ընտրությունները ևս ապացուցեցին, որ ինչպես ԲՀԿ-ն, այնպես էլ ՀՀԿ-ն հասարակությունում բարձր վարկանիշ ունեն։ Եվ, փաստորեն,իշխանությունները որևէ նման կազմակերպություն կամ արբանյակ կուսակցություն ստեղծելու կարիքը չեն զգում։
Իսկ ընդհանրապես, ՀՀԿ-ն ողջունում է քաղաքակիրթ մրցակցությունը քաղաքական համակարգում.
-Նոր կուսակցությունների ստեղծումը չի հակասում Սահմանադրությանը և այդ մարդկանց իրավունքն է։ Այն բոլոր գործառույթները, որոնք ձևավորվում են ժողովրդավար արժեքների և քաղաքակիրթ մրցակցության կանոների մեջ, մեզ համար ընդունելի են։
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էուարդ Շարմազանովը «7օր»-ին ասել է, որ առաջին անգամ է լսում ՀՌԱԿ-ը քայքայելու նպատակով իշխանությունների կողմից Արմենական-ռամկավար ազատական կուսակցությունը հիմնադրելու մեղադրանքների մասին։
Նա նշել է, որ իշխանությունները կոալիցիա են կազմել, և Երևանի քաղաքապետի ընտրությունները ևս ապացուցեցին, որ ինչպես ԲՀԿ-ն, այնպես էլ ՀՀԿ-ն հասարակությունում բարձր վարկանիշ ունեն։ Եվ, փաստորեն, իշխանությունները որևէ նման կազմակերպություն կամ արբանյակ կուսակցություն ստեղծելու կարիքը չեն զգում։

Эдуард Шармазанов: «У РПА нет нужды в создании партий-сателлитов»
Пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов сказал «7or», что первый раз слышит об обвинениях в том, что с целью развала ЛДПА власти основали партию Арменакан-рамкавар-азатакан.
Он отметил, что власти составили коалицию и что выборы мэра Еревана доказали, что как ППА, так и РПА имеют высокий рейтинг в обществе. И фактически, власти не чувствуют потребности в создании подобной организации или партии-сателлита.
Вообще же РПА приветствует цивилизованную конкуренцию в политической системе.
«Создание новых партий не противоречит Конституции и является правом этих людей. Все те явления, которые формируются в рамках демократических ценностей и цивилизованной конкуренции, для нас приемлемы», сказал он.