ՀՀԿ–ական պատգամավոր. «Երբ ես «Լեքսուս» էի քշում, էպոսագետը սկի էշ չուներ»
ՀՀԿ–ական պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը վարչապետի փոփոխության մասին հարցն առաջարկում է տալ մայիսի, և եթե ինքը «սաղ լինի, կպատասխանի»։
–Այժմ վարչապետի փոփոխության մասին խոսակցություններն ավելորդ են,–այսօր լրագրողներին ասել է Հ. Հարությունյանը,–ի՞նչ է արել վարչապետը, ի՞նչ եք ուզում էդ վարչապետից: Ով հելնում, ասում է՝ վարչապետին փոխելու են: Ախր նա իր ողջ կեցվածքով արժանի չէ փոխվելու,–ընդգծեց Հ. Հարությունյանը:
Ինչ վերաբերում է նախագահի թեկնածու, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանի՝ «Լեքսուս» մակնիշի ավտոմեքենա գնելուն, ՀՀԿ–ական պատգամավորն ընդգծել է.
Էդ «Լեքսուս»–ները հեշտ է ձեռք բերելը: Երբ ես «Լեքսուս» էի քշում, էպոսագետը սկի էշ չուներ: Դրանք ժամանակավոր բաներ են:
Հ. Հարությունյանը զառանցանք է համարել էպոսագետի պնդումը, թե Աստծուց պատգամ է ստացել, որ ՀՀ 4-րդ նախագահն ի՛նքն է լինելու:

Когда я водил «Лексус», у эпосоведа даже осла не было – депутат от РПА
Депутат Национального собрания от фракции РПА Гамлет Арутюнян предлагает задавать вопросы о смене премьера в мае, и если он «останется жив, то ответит на них».
«Сейчас разговоры о смене премьера излишни, - подчеркнул во время пресс-конференции Арутюнян. – Что такого сделал премьер? Что вы от него хотите? Кто ни попадя говорит о смене премьера. Он не достоин того, чтобы его заменяли».
Что касается приобретения кандидатом в президенты, эпосоведом Варданом Седракяном автомобиля «Лексус», то член РПА отметил:
«Эти “Лексусы” легко приобрести. Когда я водил “Лексус”, у эпосоведа даже осла не было. Это временные явления».