ԿԸՀ–ն ընտրագրավը մուծելու համար նախագահի 7 թեկնածուներին 48 ժամ տվեց
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա իր արտահերթ նիստում որոշել է 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին առաջադրված թեկնածուներին լրացուցիչ 48 ժամ տրամադրել, որպեսզի նրանք կարողանան մինչև հունվարի 10-ը՝ ժամը 14:00-ն, 8 մլն դրամ ընտրագրավը մուծել:
Ավելի վաղ սահմանված ժամկետում՝ մինչև դեկտեմբերի 4–ը, ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջադրված Տարոն Աբրահամյանը, Ռոբերտ Ահարոնյանը, Ռուբեն Այվազյանը, Մհեր Հայրապետյանը, Արամ Հարությունյանը, Նարինե Մկրտչյանը, Պավլիկ Սարգսյանը և Ռոբերտ Սիմոնյանը, ենթադրվում է, չէին կարողացել վճարել ընտրագրավը՝ տոն օրերին բանկերի չաշխատելու պատճառով։ Առաջադրված 15 թեկնածուներից միայն 7–ն էին փաստաթղթերը ներկայացրել։
Իր հերթին թեկնածուներից Պավլիկ Սարգսյանն այսօրվա նիստում հայտարարել է, որ ընտրագրավի պահանջը սահմանափակում է ընտրվելու իր իրավունքները, քանի որ ինքը նարկոման, հարբեցող, հանցագործ և սոցիալապես ապահովված չէ, հետևաբար չի կարող մուծել ընտրագրավը։

ЦИК предоставил дополнительные 48 часов для внесения избирательного залога
Во время сегодняшнего внеочередного заседания Центральной избирательной комиссии РА было принято решение предоставить дополнительные 48 часов с целью подачи кандидатами в президенты необходимых документов для своего выдвижения. Последний срок – 14:00 10-го января.
В ранее отведенные сроки (до 4-го января) квитанции об уплате избирательного залога в ЦИК не смогли предоставить кандидаты в президенты Тарон Абрамян, Роберт Агаронян, Рубен Айвазян, Мгер Айрапетян, Арам Арутюнян, Нарине Мкртчян, Павлик Саркисян и Роберт Симонян. Они не успели внести избирательный залог в размере 8 млн. драмов, поскольку в праздничные дни банки не работали.