Նինո Բուրջանաձեի ամուսինը ցանկանում է Վրաստան վերադառնալ
Վրաստանի «Ժողովրդավարական շարժման» առաջնորդ, Վրաստանի խորհրդարանի նախկին նախագահ Նինո Բուրջանաձեի ամուսինը՝ սահմանային ոստիկանության նախկին պետ, գեներալ Բադրի Բիցաձեն, մտադիր է վերադառնալ Վրաստան: Նրա փաստաբանն ասել է, որ ամենայն հավանականությամբ Բիցաձեն կվերադառնա համաներման մասին օրենքն ընդունվելուց հետո։
Բադրի Բիցաձեն մեղադրվում է 2011թ. մայիսի 26-ի Միխայիլ Սահակաշվիլիի հրաժարականի պահանջով անցկացվող գործողության ժամանակ զինված դիմադրություն և զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու համար: Նա դատապարտվել է 5 տարվա ազատազրկման: Պատիժը կիրառել, սակայն, չի հաջողվել, քանի որ Բիցաձեն փախել էր երկրից։ Հետագայում «Ռեզոնանս» թերթն անգամ տեղեկություններ տարածեց, թե նա թաքնվում է Հայաստանում:

Супруг Нино Бурджанадзе может вернуться в Грузию
Бывший начальник пограничной полиции Грузии Бадри Бицадзе вернется в страну после вступления в силу закона «Об амнистии». Как передают грузинские СМИ, об этом заявил адвокат Бицадзе Леван Самушия.
По его словам, Бадри Бицадзе присвоен статус лица, преследуемого по политическим мотивам, и как только амнистия вступит в силу, он вернется в Грузию.
Бадри Бицадзе покинул Грузию после событий 26 мая 2011 года. Его местонахождение неизвестно. Супругу лидера «Демократического движения» Нино Бурджанадзе вменяется организация сопротивления полиции. Обвинение ему предъявлено заочно.