Խաչատուր Սուքիասյանի և Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ նույնպես համաներում կկիրառվի
Խորհրդարանում համաներման մասին հարցի քննարկման ժամանակ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը հիմնական զեկուցող, արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանին հարց է ուղղել, որ եթե սահմանված ժամկետում հետախուզման մեջ գտնվող Խաչատուր Սուքիասյանը և Նիկոլ Փաշինյանը ներկայանան իրավապահ մարմիններին, նրանց նկատմամբ համաներում կտարածվի՞:
-Եթե հիշյալ անձինք մինչև հունիսի 31-ը ներկայանան իրավապահ մարմիններին, ապա նրանց նկատմամբ ևս համաներում կկիրառվի,- հայտարարել է ՀՀ արդարադատության նախարարը:

В отношении Хачатура Сукиасяна и Никола Пашиняна также будет применена амнистия
Во время обсуждения вопроса амнистии в парламенте депутат Виктор Далакян задал основному докладчику, министру юстиции Геворку Даниелян вопрос, что если в установленные сроки находящиеся в розыске Хачатур Сукиасян и Никол Пашинян явятся в правоохранительные органы, то будет ли на них распространена амнистия.
«Если упомянутые лица до 31 июня явятся в правоохранительные органы, то в их отношении также будет применена амнистия», заявил министр юстиции РА.