Գագիկ Ծառուկյանը 100 հազար դոլար է փոխանցել սիրիահայերին
«Օգնի՛ր եղբորդ» նախաձեռնության կողմից կատարված աշխատանքն անգահատելի է և մեծ նվիրումով է ընդունվում սիրիահայերի կողմից: Ինչպես վերջին մամուլի ասուլիսի ժամանակ «Օգնի՛ր եղբորդ» նախաձեռնության անդամ Վահան Հովհաննիսյանը հայտնել էր, իրենց միջնորդությամբ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը կրկին ձեռք է մեկնել սիրիահայերին նրանց կարիքների համար տրամադրել է 100 հազար ԱՄՆ դոլար:  1lur.am-ը խոսել է «Օգնի՛ր եղբորդ» նախաձեռնության անդամ Լիլիթ Գալստյանի հետ. «Մենք այս ընթացքում բավականին գումար և պարենամթերք կարողացանք հավաքել և ուղարկել սիրիահայ համայնքին: Ուզում եմ նշել, որ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի կողմից հատկացված 100 հազար ԱՄՆ դոլարն արդեն տեղ է հասել և Սիրիայի հայ համայնքը հայտնում է իր շնորհակալությունը: Այս պահին իմ ձեռքի տակ է Շահան ԱրքեպիսկոպոսՍրբազանի ստորագրությամբ շնորհակալության գիրը, որը երախտագիտության խոսքն է ուղղել այն բոլոր բարերարներին, անհատներին և ձեռներեցներին սիրիահայ համայնքին օգնության ձեռք մեկնելու համար և անշուշտ Գագիկ Ծառուկյանը նախաձենության առաջին նվիրատուներից էր` 15 մլն դրամ նվիրատվությամ: Օրերս Գագիկ Ծառուկյանը ևս 100 հազար ԱՄՆ դոլար է տրամադրել սիրիահայ համայնքի կարիքավորներին»:
Լիլիթ Գալստյանը 1lur.am-ի հետ զրույցի վերջում նաև իր վստահություն է փոխանցել որ «Օգնի՛ր եղբորդ» նախձեռնությունը շարանակելու է համազգային համախմբման կարևորագույն նվիրական գործը` պատերազմի արհավիրքի դեմ միայնակ չի թողնի մեր հայրենակիցներին:

Гагик Царукян передал 100 тыс. долларов в помощь сирийским армянам
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян передал на нужды сирийским армянам 100 тысяч долларов. Об этом сообщил член инициативной группы «Помоги брату» Ваан Ованнисян в ходе состоявшейся недавно встречи с журналистами.
Бывший депутат Национального Собрания, член инициативной группы Лилит Галстян в беседе с «1lur.am» сообщила, что им за это время удалось собрать достаточное количество средств и продовольствия и отправить сирийским армянам.
«Хочу отметить, что предоставленные лидером ППА Гагиком Царукяном 100 тысяч долларов уже достигли места назначения и армянская община Сирии выражает свою благодарность. В настоящее время у меня под рукой находится послание за подписью архиепископа Шагана, который направил свою благодарность всем тем благотворителям, частным лицам и предпринимателям за помощь, оказанную армянской общине Сирии. Естественно, Гагик Царукян был одним из первых благотворителей, передав пожертвование в 15 миллионов драмов. На днях Гагик Царукян предоставил еще 100 тысяч долларов нуждающимся сирийским армянам».