Իվանիշվիլիի բիզնես–կենտրոնի դիմաց մանրադրամ են նետում, որ հարստանան
Վրաստանում նոր հավատամք է ձևավորվել կապված միլիարդատեր, այժմ վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի բիզնես–կենտրոնի հետ։ «Грузия Online»–ի փոխանցմամբ, Վրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության նախկին նախարարը պատմել է, որ այդ հաստատության մոտով անցնող մարդիկ մանրադրամ են նետում դրա դիմաց՝ հավատալով, թե դա իրենց հարստություն կբերի։
«Ես այդ բիզնես–կենտրոնի մոտով անցնում էի տաքսով, երբ վարորդը այնտեղ մանրադրամ նետեց՝ պնդելով, որ եթե դրամ նետես, միլիարդատեր կռառնաս»,–ասել է նախկին նախարարը՝ խոստովանելով, որ հետդարձի ճանապարհին անձամբ ինքն էլ է մանրադրամ նետել և միանգամից դրական զգացողություններ ունեցել, որ ամեն ինչ լավ է լինելու։
Պարբերականը, սակայն, ընդգծում է, որ բիզնես–կենտրոնի տարածքը կարող է մուրացկանների «ուխտատեղի» դառնալ, որոնց այդ վայրը կգայթակղի նետված մանրադրամներով։

Чтобы разбогатеть, грузины бросают монеты у бизнес-центра Иванишвили
У тбилисских таксистов появилась новая традиция: проезжая мимо бизнес-центра премьер-министра Грузии Бидзины Иванишвили, они кидают через ветровые стекла монетки. Об этом написал на своей страничке в сети «Facebook» депутат парламента Грузии от меньшинства, бывший министр охраны окружающей среды Гога Хачидзе.
По словам бывшего министра, он сам стал свидетелем такого поступка. «Я ехал на такси, когда увидел, как у бизнес-центра Иванишвили таксист достал мелочь и бросил ее через окно. Я его спросил, что он делает.  На это таксист ответил, что если хочешь, чтобы твой ребенок стал богатым (в дословном переводе – «нашел миллиард»), брось здесь монетку», - написал Хачидзе.
При этом экс-министр отметил, что на обратном пути сам бросил мелочь у бизнес-центра Иванишвили. «Мне было приятно это сделать. Я почувствовал, что в салоне автомашины сразу стало спокойно и появился оптимизм, что все будет хорошо. Хотите, чтобы ваш ребенок нашел миллиард?», - приводит рассказ Хачидзе «Новости-Грузия».