ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դռնփակ նիստ է գումարել
«ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 90-րդ հոդվածի 3-րդ կետի համաձայն՝ հունիսի 17-ին գումարվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դռնփակ նիստը՝ Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ:
Հանձնաժողովը քննարկել է «Համաներում հայտարարելու մասին» ՀՀ նախագահի առաջարկությունը: Այն արժանացել է հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:

Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам НС созвал заседание при закрытых дверях
Согласно третьему пункту 90-й статьи закона «О регламенте НС» 17 июня было созвано заседание при закрытых дверях Комиссии по государственно-правовым вопросам НС под председательством Давида Арутюняна.
Комиссия рассмотрела предложение президента РА «Об объявлении амнистии». Оно удостоилось положительного заключения со стороны комиссии.