Փոփոխություններ 2013թ. աշխատանքային օրացույցում
ՀՀ կառավարության որոշմամբ 2013 թվականի ապրիլի 1-ի, հուլիսի 8-ի, օգոստոսի 19-ի և սեպտեմբերի 16-ի աշխատանքային երկուշաբթի օրերը համապատասխանաբար տեղափոխվում են 2013 թ. ապրիլի 13-ը, հուլիսի 13-ը, օգոստոսի 24-ը և սեպտեմբերի 28-ը` շաբաթ օրերը:
Որոշումը կայացվել է՝ հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքի 19-րդ հոդվածն ու «Խղճի ազատության և կրոնական կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 17-րդ հոդվածը` ազգային տաղավար տոների և դրանց հաջորդող հիշատակի օրերի կապակցությամբ:

Несколько рабочих понедельников 2013 года будут перенесены на субботы
Несколько рабочих понедельников 2013 года – 1 апреля, 8 июля, 19 августа и 16 сентября, будут перенесены на субботы 13 апреля, 13 июля, 24 августа и 28 сентября соответственно.
Данное решение было принято Правительством РА с учетом 19-й статьи закона «О праздниках и  памятных днях» и 17-й статьи закона «О свободе совести и религиозных организациях».
Отметим, что перемены в рабочем календаре связаны с традицией посещать кладбище в дни поминовения усопших, которые следуют за 4 главными праздниками Армянской апостольской церкви.