ՍԻՄ նախագահը մեղադրում է Լևոն Տեր–Պետրոսյանին
«Սահմանադրական Իրավունք» միության նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը «Հայելի» ակումբում հայտարարել է, որ Լևոն Տեր–Պետրոսյանին պետք մեղադրանք առաջադրվի, որովհետև «եթե մեղադրվում են միջին օղակի մարդիկ, ապա պետք է մեղադրվի նաև ղեկավարը»։
«Մենք դեռ 98–ին էինք ասում, որ նրան մեղադրանք պետք է առաջադրվի ժողովրդի հանդեպ կատարած հանցանքների համար»,– ասել է Հ. Բաբուխանյանը։
Պատասխանելով լրագրողի Գագիկ Ջհանգիրյանի նկատմամբ համաներում կիրառելու վերաբերյալ հարցին՝ Հ. Բաբուխանյանն ասել է, որ նա վտանգավոր է հասարակության համար և «Որքան երկար նրան պահեն կալանքի տակ, այնքան լավ»։

Председатель союза «Конституционное право» (СКП) обвиняет Левона Тер-Петросяна
Председатель союза «Конституционное право» (СКП) Айк Бабуханян заявил в клубе «Зеркало», что Левону Тер-Петросяну должно быть выдвинуто обвинение, потому что «если обвиняются люди среднего звена, то нужно обвинять также и руководителя».
«Мы еще в 98-ом говорили, что за преступления, совершенные против народа, ему нужно выдвинуть обвинение», - сказал Х. Бабуханян.
Отвечая на вопрос журналиста о применении амнистии в отношении Гагика Джангиряна,  Х. Бабуханян сказал, что он опасен для общества и «чем дольше его будут держать под заключением, тем лучше»