Արամ Սաֆարյանը դրական է գնահատել Լիսաբոն չմեկնելու Սերժ Սարգսյանի որոշումը
ԲՀԿ խմբակցության անդամ Արամ Սաֆարյանը «7օր»-ի հետ զրույցում, դրական է գնահատել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին մասնակցելուց հրաժարվելու հանգամանքը։
«Այն պարզաբանումը, որը տրվել է ՀՀ նախագահի ժողովին չմասնակցելու առթիվ արտահայտում է Հայաստանի հիմնական քաղաքական ուժերի մոտեցումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրի կապակցությամբ»,-ասել է Ա. Սաֆարյանը։
Նա նշել է, որ բոլոր հակամարտությունները մեկ փաստաթղթի մեջ ներկայացնելու փորձը շատ անհաջող էր։ Իսկ այն հարցին, թե ինչու հենց այս անգամ այսպիսի որոշում կայացվեց, քանի որ նման դեպքեր էլի են եղել, Արամ Սաֆարյանը պատասխանեց, որ նման դեպքերի մասին ինքը տեղեկություն չունի, հավելելով, որ ժամանակն է վերջ դնել Հայաստանից միակողմանի զիջումներ կորզելու առանձին փորձերին։

Арам Сафарян положительно оценил отказ Сержа Саргсяна от поездки в Лиссабон
В беседе с «7or» член фракции «Процветающая Армения» Арам Сафарян положительно оценил решение президента РА Сержа Саргсяна отказаться  от участия на саммите НАТО в Лиссабоне.
«Разъяснение, данное в связи с отказом президента РА участвовать на саммите, выражает подход основных политических сил Армении в отношении урегулирования Карабахского конфликта», - отметил Сафарян.
По его словам, попытка представить все конфликты в одном документе была очень неудачной. На вопрос о том, почему именно на этот раз было принято подобное решение, если учитывать тот факт, что такие случаи бывали не раз, Арам Сафарян заявил, что он не владеет информацией относительно таких случаев, добавив при этом, что пришло время положить конец отдельным попыткам вымогательства односторонних уступок от Армении.