Հ. Բիշարյանը հերքել է ՕԵԿ–ի լուծարման մասին լուրերը
ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանն հերքել է ՕԵԿ-ի լուծարման մասին մամուլում տպագրված հոդվածները։ Ավելին, Հ. Բիշարյանի խոսքերով՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցության շարքերը մարտունակ են, ու թեև Երևանի ավագանու ընտրություններում ձայների 5%-ն են ստացել, սակայն «դա խորհրդարանական տոկոս է»։
-Հետևություն կանենք այն բացթողումներից, որոնք ունեցել ենք և որի արդյունքում չհաղթահարեցինք 7%-ը։ Մենք բավական ժամանակ ունենք մինչև հաջորդ ընտրությունները, և ես վստահ եմ, որ «Օրինաց երկիր» կուսակցության շարքերն ավելի մարտունակ կդառնան, և մենք փորձ կկատարենք հաջորդ ընտրություններին շատ բարձր ցուցանիշներով  հաջողություններ ունենալ,- ասել է Հեղինե Բիշարյանը։

Гегине Бишарян опровергла слухи о расформировании партии «Оринац Еркир»
Руководитель фракции партии «ОЕ»Гегине Бишарян опровергла опубликованные в прессе статьи о расформировании «ОЕ». Более того, по словам Г.Бишарян, ряды партии «Оринац Еркир» боеспособны и, хотя на выборах в Совет Старейшин партия получила 5%  голосов, однако «это парламентский процент».
«Мы сделаем выводы из этих упущений, которые имели, в результате чего не преодолели 7%.  У нас есть достаточно времени до следующих выборов, и я уверена, что ряды партии «Оринац Еркир» станут более боеспособными, и мы попытаемся на следующих выборах достичь успеха с очень высокими показателями», - сказала Гегине Бишарян.