Հայտնի են «Օլիմպիականները դպրոցակնների աչքերով» թեմայով շարադրությունների մրցույթի հաղթողների անունները
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը Դպրոցականների համապետական մարզային ֆեդերացիայի աջակցությամբ կազմակերպել էր «Օլիմպիականները դպրոցականների աչքերով» թեմայով շարադրությունների մրցույթ։ Լավագույն 5 աշխատանքների հեղինակներն արժանացել են նախարարության հավաստագրի և մրցանակների։ Ըստ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի՝ մրցույթի ներկայացվել է շուրջ 50 շարադրություն։ Հաղթել են Երևանի Վ. Տերյանի անվան թիվ 60 դպրոցի 9-րդ դասարանցի Ռոբերտ Մարտիրոսյանը, Վանաձորի թիվ 19 դպրոցի 9-րդ դասարանցի Թաթուլ Ղազարյանը, Իջևանի թիվ 5 դպրոցի 10-րդ դասարանցի Լինա Գյոզալյանը, Գյումրու թիվ 6 դպրոցի 10-րդ դասարանցի Հերմինե Նահապետյանը և Արմավիրի մարզի Մայիսյան գյուղի միջնակարգ դպրոցի 9-րդ դասարանցի Դավիթ Հակոբյանը։
Ողջունելով հյուրերին՝ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտայնն ասել է, որ մրցույթը միտված է դպրոցակնների շրջանում հայ հերոսների կերպարների գաղափարաբանության տարածմանը։
-Սպորտը մեր պետության այցեքարտերից մեկն է։ Սպորտի մեր ներկայացուցիչները շատ լավ կերպարներ են մեր պետության համար, և նրանք լավ օրինակ կարող են լինել մեր դպրցականների համար,-ասել է նա։

Известны имена победителей конкурса сочинений по теме «Олимпийцы глазами школьников»
Министерство образования и науки при содействии Общегосударственной областной федерации школьников организовало конкурс сочинений по теме «Олимпийцы глазами школьников». Лучшие авторы пяти работ удостоились дипломов и премий министерства. По словам министра образования и науки Армена Ашотяна, на конкурс было представлено около 50 сочинений. Победили девятиклассник ереванской школы номер 60 имени В.Терьяна Роберт Мартиросян, девятиклассник ванадзорской школы номер 19 Татул Казарян, десятиклассник иджеванской школы номер 5 Лина Гёзалян, десятиклассник гюмрийской школы номер 6 Эрмине Наапетян и девятиклассник средней школы номер 9 села Маисян Армавирской области Давид Акопян.
Приветствуя гостей, министр образования и науки Армен Ашотян сказал, что «конкурс направлен на распространение идеологии образов армянских героев среди школьников».
«Спорт является одной из визиток нашего государства. Наши представители спорта являются хорошими образами для нашего государства, и они могут стать хорошим примером для наших школьников», сказал он.