Արմեն Մարտիրոսյան. «Ընդդիմադիր մի մեծ զանգված չմասնակցեց ընտրություններին»
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, թե Երևանի ավագանու ընտրություններն ապացուցել են, որ գույություն ունի մի ընդդիմադիր զանգված, որն իր ձայնը չտալով իշխանություններին՝ չի տա նաև ՀԱԿ-ին։
«7 օր»-ի հարցին, թե ինչ օգուտ և վնաս տվեց «Ժառանգության» չմասնակցելը ավագանու ընտրություններին, Արմեն Մարտիրոսյանը պատասխանել է, որ ընտրությունների արդյունքներով ստուգել են իրենց ընտրազանգվածը։
-Վնասն այն էր, որ ընդդիմադիր մի մեծ զանգված չմասնակցեց ընտրություններին՝ չնայած մեր հորդորներին, որ մասնակցեն և ձայնը տան ընդդիմությանը։ Վնասն այն էր, որ  մեր էլեկտորատի մի փոքր հատվածը, կարծում եմ, որ ձայնը իշխանական ուժերին տվեց կամ այլ ուժերի...։ Օգուտն այն էր, որ մենք ընդդիմադիր դաշտը չջարդեցինք։ Իմացանք՝ մեր էլեկտորատը որքան է ավելացել,-ասել է նա։ ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն էլ հավելել է, որ նաև վնաս եղավ, որ ընդդիմադիր թևը ավագանու անդամ չի ունենա։

Армен Мартиросян: «Большой массив оппозиции не участвовал в выборах».
Руководитель фракции «Жарангутюн в НС Армен Мартиросян в беседе с журналистами отметил, что выборы авагани Еревана доказали, что существует большой оппозиционный массив, который, не отдав свой голос власти, не отдает его также и АНК.
На вопрос «7ор» о том, какую пользу или вред принесли выборы «Жарангутюн», Мартиросян ответил, что по результатам выборов они проверили свой электорат (???):
-Вред в  том, что большой оппозиционный массив не участвовал в выборах, несмотря на наши призывы отдать свой голос оппозиции. Вред в том, что большой массив нашего электората думает, что мы во власти. А польза в том, что мы не разрушили оппозиционное поле. И узнали, насколько увеличился наш электорат, - сказал он.
Заруи Постанджян добавила к этому, что еще один вред состоит в том, что оппозиция так и не попала в авагани.