Ջազմեն Լևոն Մալխասյանը դեմ է Ակսել Բակունցին աշխատանքից զրկելուն
ՀՀ կառավարության որոշմամբ երաժիշտ Ակսել Բակունցի տնօրինությամբ գործող Երևանի էստրադային և ջազային արվեստի պետական քոլեջը պետք է վերակազմակերպվի՝ միացվելով երգչուհի Նադեժդա Սարգսյանի տնօրինությամբ գործող Երևանի մշակույթի պետական քոլեջին։
Հայտնի ջազմեն Լևոն Մալխասյանն այս որոշմանը դեմ է։
-Բացասական եմ վերաբերվում, որովհետև 30 տարի Ակսել Բակունցն աշխատել է և շատ լուրջ ու հետաքրքիր արդյունքներ է տվել։ Ինչո՞ւ են իրեն հանում այդ գործից, որովհետև միավորելն իրեն հանել է նշանակում, չէ՞,-«7օր»-ին ասել է ջազմենը՝ որոշակիացնելով, որ ինքը հատկապես դեմ է ոչ թե վերոնշյալ երկու քոլեջների միավորմանը, այլ Ա. Բակունցին այդ աշխատանքից զրկելուն։
-Եթե Ակսել Բակունցը պիտի մնա, թող միավորեն։ Իսկ Նադեժդա Սարգսյանը «Սերպանտին»-ում սկսել է Ակսել Բակունցի մոտ։ Նադեժդա Սարգսյանին սարքել է Նադեժդա Սարգսյան Ակսել Բակունցը։ Ես ոչ թե Նադեժդա Սարգսյանին դեմ եմ, այլ Ակսել Բակունցին հանելո՛ւն եմ դեմ,-ընդգծել է Լ. Մալխասյանը՝ նշելով նաև, որ տասնյակ երգիչներ, երաժիշտներ արհեստավարժ են դարձել հենց Ակսել Բակունցի շնորհիվ։

Джазмен Левон Малхасян против увольнения Акселя Бакунца
Как уже сообщалось, согласно принятому в августе 2010г. решению правительства РА, Ереванский государственный колледж эстрадного и джазового искусства (директор - музыкант Аксель Бакунц) должен быть расформирован и присоединен к Ереванскому государственному колледжу культуры (директор - певица Надежда Саркисян).
Известный джазмен Левон Малхасян выступает против этого решения.
«Я отрицательно отношусь к этому, потому что на протяжении 30 лет Аксель Бакунц работал, а результаты его работы довольно серьезны и интересны. Зачем его снимают с должности? Потому что присоединение колледжа, возглавляемого им, означает его увольнение, не так ли?» - заявил «7or» джазмен, подчеркнув, что он выступает не против самого присоединения колледжей, а против лишения А. Бакунца этой работы.
«Пусть присоединяют, но только в том случае, если Аксель Бакунц останется на своей должности. Сама Надежда Саркисян начинала свою карьеру в составе ансамбля «Серпантин» у Акселя Бакунца. Ее прославил именно Аксель Бакунц. Я выступаю не против Надежды Саркисян, а против увольнения Акселя Бакунца», - подчеркнул Малхасян, добавив, что десятки певцов стали профессионалами благодаря Акселю Бакунцу.