«Վալեքս գրուպ»-ը հերքում է «Թեղուտի պաշտպանության խմբի» մեղադրանքները
«Վալեքս գրուպի» ներկայացուցիչ Վահրամ Ավագյանը լրագրողների հետ զրույցում հերքել է  «Թեղուտի պաշտպանության խմբի» բոլոր մեղանդրանքները։
-Վարչապետի հանձնարարականները կատարված են։ Շրջակա միջավայրի վրա 25 տարվա ազդեցության գնահատականն արված է, ամեն ինչ նախատեսված հունով ընթանում է։ Իսկ  բոլոր այն իրավական նորմերի խախտումները, որ ասուլիսի ժամանակ նշվում էին, վերացական հայտարարություններ էին. որևէ կոնկրետ օրենքի խախտման մասին չնշվեց,-ասել է նա։
Այն հացին, թե հանքավայրին հասցված բնապահպանական վնասներն ինչպես են վերացվելու, Վահրամ Ավագյանը պատասխանել է, թե իրենք նվազագույնի են հասցնում վնասը։
-Մենք բազմաթիվ անգամ ասել ենք, որ երբևէ չենք պնդել, թե կչեզոքացնենք բնապահպանական վնասn իսպառ, սակայն հավակնում ենք ունենալ աշխատանքային ծրագիր, որում նախատեսած գործողությունները նվազագույնի են հասցնում հնարավոր բնապահպանական վնասը,-ասել է նա։

«Валекс групп» отвергает обвинения «Группы защиты Техута»
Представитель «Валекс групп» Арам Авакян в беседе с журналистами отверг все обвинения «Группы защиты Техута»:
-Поручения премьера выполнены. 25-летняя оценка воздействия на окружающую среду сделана, все идет по намеченному плану.  А все нарушения юридических норм, которые приводились во время пресс-конференции, весьма абстрактны, не был упомянут ни один нарушенный закон.
На вопрос, как будут ликвидирован экологический урон, Арам Авакян ответил, что он будет сведен к минимуму:
-Мы многократно заявляли, что не  сумеем полностью нейтрализовать экологический вред, но мы надеемся разработать рабочую программу, в которой запланированные действия сведут к минимуму возможные экологические последствия.