«7 օրի» տաղավարում այսօր հյուրընկալվել է Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Արեգ Գևորգյանը, ում հետ Դերենիկ Մալխասյանը զրուցել է ՀԱԿ ակտիվիստների դատավարության, իշխանությունների պահվածքի, ՀԱԿ–ից հեռացածների (Դավիթ Շահնազարյան, Արամ Սարգսյան և այլն) վարքաբանության և գալիք նախագահական ընտրությունների մասին։
Ա.Գևորգյանի կարծիքով՝ առկա իրավիճակի գլխավոր պատասխանատուն Սերժ Սարգսյանն է, և միայն արժանի հակահարված տալով այս հակաժողովրդական իշխանությանը՝ հնարավոր կլինեն դրական փոփոխությունները։
Հյուրը՝ Արեգ Գևորգյան

Гость программы – представитель Армянского национального конгресса Арег Геворкян. Ведущий Дереник Малхасян беседовал с ним о судебном деле над активистами АНК, поведении властей и вышедших из АНК деятелей (Давид Шахназарян, Арам Саркисян и др.), а также о предстоящих президентских выборах.
По мнению А. Геворкяна, главным ответственным за нынешнюю ситуацию является Серж Саргсян и лишь в случае достойного контрудара этой антидемократической власти станут возможны положительные перемены.
Интервью с Арегом Геворкяном