«Թրանսփարենսի Ինտերնեյշնլ»–ի ղեկավարը ընտրությունների մասին
«Թրանսփարենսի Ինտերնեյշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի ղեկավար Ամալյա Կոստանյանը, ով դիտորդական առաքելություն է կատարել մայիսի 31–ի ընտրությունների ժամանակ, ասել է, որ այս ընտրությունների վրա կարելի էր փող չծախսել։
–Եթե մի երկրում տեղի են ունենում այնպիսի ընտրություններ, ինչպես 8–րդ ընտրատատարածքում, ապա այդ երկիրը պետք է հայտարարի իր ընտրական գործընթացների վախճանը,– ասել է Ամալյա Կոստանյանը։

Руководитель антикоррупционного центра «Трансперенси Интернешнл» Амалия Костанян, выполнявшая 31-го мая наблюдательную миссию во время выборов, сказала, что на выборы можно было не тратить денег.
-Если в какой-то стране проходят такие выборы, какие имели место на ИУ №8, то эта страна должна заявить о провале своих избирательных процессов, - заявила Амалия Костанян
Руководитель «Трансперенси Интернешнл» о выборах