Հմայակ Հովհաննիսյանը մտադիր է մասնակցել լրացուցիչ մեծամասնական ընտրություններին
Հայաստանի քաղաքագետների միության նախագահ Հմայակ Հովհաննիսյանը մտադիր է իր թեկնածությունը մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրել կա՛մ Գյումրու 35, կա՛մ Երևանի 1 ընտրատարածքում, եթե այնտեղ պատգամավորի լրացուցիչ ընտրություններ անցկացվեն: Միաժամանակ, այսօրվա ասուլիսին Հովհաննիսյանը ասել է, թե ինքը լրացուցիչ ընտրություններին կմասնակցի, եթե հաջողվի, քանի որ, բանախոսի պնդմամբ, նրա դեմ գործ է հարուցվել ոստիկանությունում։
–Այսօր ես չգիտեմ` հնարավորություն կունենա՞մ մասնակցել ընտրություններին, քանի որ ես գնալու եմ ոստիկանություն,–ասել է Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, թե իր դեմ գործ են հարուցել «ինչ–որ մեկին հրելու համար»։

Амаяк Ованнисян намерен участвовать в дополнительных выборах в НС
Председатель Союза политологов Армении Амаяк Ованнисян намерен выдвинуть свою кандидатуру в мажоритарном округе №35 (Гюмри) или №1 (Ереван), если здесь пройдут дополнительные выборы в НС. Об этом он заявил во время пресс-конференции, отметив одновременно, что этому может помешать возбужденное против него уголовное дело.
«Я не знаю, будет ли у меня возможность принять участие в выборах, так как должен буду пойти в полицию», - сказал Ованнисян, добавив, что дело против него возбуждено из-за того, что «он кого-то толкнул».