ՕԵԿ–ից հերքում են «Ժառանգության» հայտարարությունը
Ինչպես տեղեկացրել էինք, «Ժառանգություն» խմբակացության պատգամավոր Ստեփան Սաֆարյանը հայտարարել էր, թե թիվ 9/28 ՏԸՀ-ի ՕԵԿ-ական փոխնախագահ Նարե Ղազարյանը «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Դանիել Իոհաննիսյանին առաջարկել էր վաճառել խախտման արձանագրությունը։ «7 օր»-ի հետ զրույցում ՕԵԿ մամլո խոսնակ Սուսաննա Աբրահամյանը հերքել է այդ փաստը։
-ՕԵԿ գրասենյակի անունից պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ դա բացահայտ զրպարտություն է,- ասել է նա։
«7 օր»-ը հեռախոսազրույց է ունեցել նաև Նարե Ղազարյանի հետ, ով նույնպես հերքել է այդ տեղեկությունը։
-Դա բացահայտ զրպարտություն է։ Ընդհամենը ընտրատեղամաս է մտել մի քաղաքացի, ով մեզ մոտ չպետք է քվեարկեր, այլ դիմացի ընտրատեղամասում։ Դանիել Իոհաննիսյանն էլ, որևէ մեկի որևէ բան չասելով, անիմաստ արձանագրություն արեց, իսկ մենք՝ հանձնաժողովի անդամներս, ասացինք, որ անիմաստ է իր գրածը։ Ինքն էլ տակից դուրս գալու համար նման զրպարտություն է հորինել,-ասել է նա։

«Страна законности опровергает заявление «Жарангутюн»
Как нас информировали, член фракции «Жарангутюн» Степан Сафарян заявил, что зампредседателя избирательной комиссии участка 9/28 член СЗ Наре Казарян предложил представителю «Жарангутюн» Даниелу Иоаннисяну продать составленный им протокол нарушения. В разговоре с «7or» пресс-секретарь СЗ Сусанна Абрамян опровергла эту информацию:
-Я официально заявляю от имени офиса СЗ, что это очевидная клевета.
Наре Казарян тоже отвергает эту информацию:
-Это явная ложь. На участок пришел гражданин, который должен был голосовать не у нас, а напротив.  А Даниел Иоаннисян, никому ничего не говоря, составил бессмысленный протокол. Мы, члены комиссии, сказали ему, что это - бессмыслица. А он, чтобы сохранить лицо, придумал эту клевету.