Նոր Նորքի թիվ 1/26 ընտրական տեղամասում ժամը 08։20-ի սահմաններում ոչ մի դեպք չի արձանագրվել։ Հանձնաժողովի նախագահ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչ Մարինե Սողոմոնյանի խոսքերով ընտրական տեղամասում ամեն ինչ խաղաղ է.
-Ստացել ենք 1835 քվեաթերթիկ 1760 ընտրողի համար։ Խնդիրներ չեմ տեսնում, այս պահի դրությամբ ոչ մի դեպք չի արձանագրվել։ Ընտրական տեղամասում արդեն քվեարկել է մոտ 10 հոգի։
Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչը ևս «7օր»-ին հավաստիացրել է, որ ընտրատեղամասում ամեն ինչ խաղաղ է և խախտում չի արձանագրվել։
Տեղամասերում սկսվել է քվեարկությունը

На избирательном участке 1/26 Нор Норка на 8:20 не зафиксировано никаких инцидентов. По словам председателя комиссии, представителя Республиканской партии Армении Марине Согомонян, на избирательном участке все спокойно.
-Мы получили 1835 бюллетеней для 1760 избирателей. Я не вижу никаких проблем, на данный момент никаких инцидентов зафиксировано не было.
Представитель Армянского национального конгресса также заверил «7օր», что на избирательных участках все спокойно и нарушений не отмечено.
На избирательных участках началось голосование