Հարություն Քուշկյանի առաջարկով ՀՀ կառավարության որոշմամբ հունիսի 21-ն ամրագրվել է որպես Հայաստանի Հանրապետության բուժաշխատողի օր:
Տոնի առթիվ հանրապետության բուժաշխատողներին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 3-ին կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով։
Վերջինս 19 տարեկան է, դպրոցը նախորդ տարի է ավարտել։
Հուշագիր կնքել է նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ Հովեյանի եղբոր դուստրը՝ Էլեն Հովեյանը։
Վթարի հետևանքով 1 հոգի տեղում մահացել է, 3 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Չարենցավան» բժշկական կենտրոն։
Հայաստանում այսօր նշում են բուժաշխատողի օրը

По предложению экс-министра здравоохранения РА Арутюна Кушкяна правительство РА объявило 21 июня Днем медработника.
По случаю праздника поздравительное послание работникам медицинской сферы направил новоназначенный министр здравоохранения РА Дереник Думанян.
Сегодня в Армении отмечают День медработника