Երևանի ավագանու ընտրությունների ցուցակում ընդգրկված է 771 477 ընտրող
Անձնագրերի և վիզաների վարչության պետ Նորայր Մուրադխանյանը  ներկայացրել է Երևանի ավագանու ընտրությունների ընտրացուցակների ճշգրտման աշխատանքները։ Վերջնական տվյալներով՝ ընտրողների ցուցակում ընդգրկված է  771 477 քաղաքացի։
Ըստ Նորայր Մուրադխանյանի՝ ապրիլի 5-ից մինչ օրս անճշտությունների վերաբերյալ վարչության թեժ գծով ստացվել է  12 հեռախոսազանգ, որնք ճշտվել և կարգավորվել են։
- Այս ընթացքում անճշտությունների հետ կապված 2 գրություն է ստացվել, երկուսն էլ՝ ՀԱԿ կողմից լիազորված ներկայացուցիչ Պատվական Հովակիմյանի կողմից։ Մայիսի 25-ին ներկայացված գրությունում նշված է եղել, որ ցուցակներում անճշտությունները հետևյալն են. մահացած՝ 106 անձ, հաշվառված, բայց չներառված՝ 189 անձ, ժամկետային զինծառայության մեջ գտնվող՝ 34 անձ, կալանավորված՝ 7 անձ,-ասել է Նորայր Մուրադխանյանը։
Ըստ անձնագրերի և վիզաների վարչության պետի՝ այդ տվյալները ճշտվել են, և մայիսի 27-ին տրվել է պատասխան։
-Մայիսի 25-ին Պատվական Հովակիմյանի կողմից ներկայցված դիմումը, որի համաձայն ցուցակներում տարբեր մարզերից առնվազն 2038 քաղաքցիներ կան ընդգրկված՝ ճշտվել է։ Այդ անձանցից 2025-ը հաշվառված են Երևան քաղաքի իրենց հասցեներում և ցուցակներում կան։ 2025-ից 49 հաշվառված են մինչև 2008թ., 1517-ը հաշվառվել է 2008թ., 198-ը՝ 2009թ. հունվարի մեկից մինչև փետրվարի 19-ը, իսկ՝ 261-ը փետրվարի 19 մինչև օրս,-ասել է Նորայր Մուրադխանյանը։

В списках избирателей, обладающих правом голоса на выборах авагани Еревана, 771477 человек
Глава паспортно-визового управления Норайр Мурадханян представил уточненные избирательные списки выборов авагани Еревана. По последним данным, в список включены имена 771477 граждан.
Согласно Норайру Мурадханяну, с 5-го апреля до сегодняшнего  дня управление по «горячей линии» получило 12 звонков, связанных с неточностями в списках. Все вопросы были уточнены и урегулированы.
-За это время было получено 2 заявления в связи с неточностями в списках. Оба - от полномочного представителя  АНК Патвакана Овакимяна. В представленном 25-го мая заявлении отмечалось, что в списках есть следующие неточности:  106 умерших людей, 189 людей, которые подсчитаны, но не включены в список, 34 - находящихся на срочной воинской службе и 7 - арестованных, - сообщил Норайр Мурадханян.
Согласно главе паспортно-визового управления, эти данные были уточнены, и 27-го мая был дан ответ.
-Представленное 25-го мая Патваканом Овакимяном заявление о том, что в списках есть 2038 граждан из других марзов, было уточнено. 2025 из них зарегистрированы в по своим ереванским адресам, и они есть в списках. 49 из 2025 были учтены до 2008-го года, 1517 - в 2008 -ом году, 198 - с 1-го января по 19 февраля 2009-го года, а 261 - с 19-го февраля по сей  день, - сказал Норайр Мурадханян.