ՀՀ վարչապետ. «Մեր թիմում միանշանակ չեն վերաբերվում հարկային փաթեթին»
ԱԺ-ում 2008թ.-ի պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության ժամանակ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, անդրադառնալով հարկային օրենսդրությունում կառավարության կողմից առաջարկվող փոփոխությունների փաթեթին, ասել է, որ այն վերախմբագրվում է։ «Մեր թիմում միանշանակ չեն վերաբերվում այս փաթեթին, և կան առաջարկություններ՝ Ազգային ժողովի պատգամավորների կողմից ներկայացված, որոնք կառավարության համար ընդունելի են: Այս փաթեթն այժմ գտնվում է վերախմբագրման փուլում և պատգամավորների արված դիտողությունների ներքո այն էականորեն կբարելավվի»:
Հիշեցնենք, որ առաջարկվող փոփոխությունները աննախադեպ դժգոհության ալիք էին բարձրացրել ԱԺ-ում՝ հատկապես գործարար պատգամավորների շրջանում։ Ամենից շատ նրանց վրդովեցրել էր առաջարկվող այն դրութը, որ 4 մլրդ դրամից ավել շրջանառություն ունեցող ընկերություններում կառավարությունը հարկային տեսուչ պետք է ներդնի։

Премьер РА: «В нашей команде неоднозначно относятся к налоговому пакету»
Во время отчета по исполнению бюджета 2008-го года в НС премьер РА Тигран Саргсян, говоря о предлагаемом правительством пакете изменений в налоговом кодексе, сказал, что он сейчас находится в стадии перегруппировки. «В нашей команде неоднозначно относятся к налоговому пакету, и есть предложения, представленные депутатами НС, которые приемлемы для правительства. Данный пакет сейчас находится в стадии перегруппировки, и он будет существенно улучшен с учетом представленных депутатами предложений».
Напомним, что предлагаемые изменения вызвали беспрецедентную волну протеста в НС, особенно в кругах депутатов-предпринимателей. Более всего их возмутило то положение, согласно которому на предприятиях, имеющих оборот более 4 млрд. драмов, правительство должно будет иметь своего налогового инспектора.
ԱԺ-ում 2008թ.-ի պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության ժամանակ Տիգրան Սարգսյանը, անդրադառնալով հարկային օրենսդրությունում կառավարության կողմից առաջարկվող փոփոխությունների փաթեթին, ասել է, որ...