Վահագն Խաչատրյան. «Կառավարությունը թվերի հետ է խաղում»
Հայ ազգային կոնգրեսի տնտեսական հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Վահագն Խաչատրյանըլրագրողներին ասել է, որ տնտեսական աճ ներկայացնելով՝ կառավարությունը թվերի հետ է խաղում, այնինչ իրավիճակը չի փոխվել։ Չի հավաքագրվում նաև կառավարության խոստացած 101 մլրդ դրամ ավելի հարկը։
–Այս պահին արդեն իսկ պետք է հավաքված լիներ 41 մլրդ դրամ, սակայն 15 մլրդ դրամի չափով է հավաքվել։ Փաստորեն, դեռ չեն կարողանում հավաքագրել: Վերջում պետեկամուտների կոմիտեն ընկնելու է տնտեսվարողների հետևից և կրկին տուգանելու է մարդկանց, որ մի կերպ կարողանան հավաքագրել այդ գումարները,-ասել է նա։
Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանի զարմանքն էլ առաջացնում է այն, որ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին կից 30 խորհուրդ է գործում, իսկ դրանցում ներգրավված չեն հասարակական սեկտորի ներկայացուցիչները:
–30 կից խորհուրդ ունի, սակայն ոչ մի արդյունք չենք տեսնում,-ասել է Գ. Մակարյանը:
Հայ ազգային կոնգրեսի տնտեսական հանձնաժողովի ներկայացուցիչ Վահագն Խաչատրյանը լրագրողներին ասել է, որ տնտեսական աճ ներկայացնելով՝ կառավարությունը թվերի հետ է խաղում, այնինչ իրավիճակը չի փոխվել։ Չի հավաքագրվում նաև կառավարության խոստացած 101 մլրդ դրամ ավելի հարկը։

Представитель комиссии АНК по экономическим вопросам Ваагн Хачатрян заявил во время пресс-конференции, что правительство играет с цифрами, преподнося показатели экономического роста, между тем как положение не меняется. Правительство обещало собрать более чем 101 млрд. драмов налогов.
«На данный момент уже должен был быть собран 41 млрд. драмов, однако собрано только 15 млрд. Фактически, они пока не могут собрать налоги. В конце комитет по госдоходам начнет гоняться за хозяйствующими субъектами и снова штрафовать людей, чтобы хоть как-то суметь собрать эту сумму», - отметил Хачатрян.
Удивление же другого участника пресс-конференции, председателя Союза работодателей Армении Гагика Макаряна вызывает то, что при премьер-министре РА Тигране Саркисяне действуют 30 различных советов, но при этом не видно никакого результата. Кроме того, в них не вовлечены представители общественного сектора.
Ваагн Хачатрян: «Правительство играет с цифрами»