Երեկ Հռոմի «Օլիմպիկո» մարզադաշտում կայացավ ՈՒԵՖԱ–ի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը։ Իսպանական «Բարսելոնան» 2։0 հաշվով հաղթեց անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդին»։ Գոլերը խբեցին Սամուել Էտօօ–ն և Լիոնել Մեսին։
Խաղից հետո «Բարսելոնայի» ավագ մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան նշել է, որ իր թիմը հաղթել է խաղացողների կամային հատկությունների և աշխատասիրության շնորհիվ։ «Եթե դու համարձակ ես, անընդհատ գրոհում ես՝ հաղթելու ավելի շատ շանսեր ունես։ Այս խաղի ողջ ընթացքում մենք ոչ մի րոպե վախկոտ չեղանք»,-ասել է Գվարդիոլան։
«Բարսելոնան»՝ ՈՒԵՖԱ–ի Չեմպիոնների լիգայի հաղթող

Вчера на стадионе «Олимпико» в Риме состоялся финальный матч Лиги Чемпионов УЕФА. Испанская «Барселона» победила английский «Манчестер Юнайтед» со счетом 2:0.
После игры старший тренер «Барселоны» Хосеп Гвардиола отметил, что их команда победила благодаря высоким волевым способностям и трудолюбию. «Если ты решителен, постоянно атакуешь, то у тебя больше шансов на победу. На протяжении всего матча мы не струсили ни на минуту», - сказал Х.Гвардиола.
Барселона - победитель Лиги Чемпионов УЕФА