ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ հանձնաժողովը դատապարտում է ցանկացած բռնարարք կամ հակաօրինական գործողություն, հատկապես եթե դրանք իրականացվում կամ կարող են իրականացվել նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում։
ԿԸՀ-ն հաղորդում է, որ քարոզարշավին մասնակցող բոլոր թեկնածուների համար ստեղծված են հավասար պայմաններ իրենց ծրագրերն ու գաղափարներն ընտրողներին անարգել հասցնելու համար։
Հանձնաժողովը հորդորում է ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերին և Երևանի ավագանու անդամի թեկնածուներին գործել օրենսդրության սահմաններում, պահպանել նախընտրական քարոզչության կազմակերպման սահմանված կարգը, իսկ իրավապահ մարմիններին՝ ձեռնարկել համապատասխան միջոցներ ընտրություններին բնականոն ընթացք ապահովելու համար։
ՀՀ ԿԸՀ–ն դատապարտում է

Центральная избирательная комиссия РА сделала заявление, в котором говорится о том, что она осуждает любое насилие и противозаконное действие, особенно, если они совершаются, или могут совершиться, в период предвыборной агитации.
ЦИК сообщает, что для всех кандидатов, участвующих в избирательной кампании, созданы равные условия в деле беспрепятственного доведения до избирателей своих программ и идей.
Комиссия призывает участвующие в выборах политические силы и кандидатов в авагани Еревана действовать в рамках законодательства, сохранять установленный порядок организации предвыборной агитации, а правоохранительным органам - предпринять соответствующие меры для обеспечения естественного хода выборов.
ЦИК РА осуждает...