Հունաստանի լրատվամիջոցները գործադուլ են հայտարարել
Տնտեսական ծանր իրավիճակը Հունաստանում անդրադարձել և նաև երկրի լրատվամիջոցների վրա։ Ճգնաժամը չի շրջանցել խոշոր հեռուստաընկերություններին, ռադիոկայաններին և մամուլին։ Երկրի ԶԼՄ–ներն այսօր կանգնած են եկամուտներրի կրճատման լրջագույն խնդրի առջև։
Այսօր առավոտյան ժամը 06:00-ից Հունաստանի ԶԼՄ-ները հայտարարել են 24-ժամյա գործադուլ։ Դադարեցվել են հեռուստառադիոհեռարձակումները, չեն թարմացվում էլեկտրոնային լրատվամիջոցները: Երեքշաբթի լույս չեն տեսնի նաև թերթերը: «Gazeta. ru»-ի հաղորդմամբ` լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները իրենց ղեկավարություններից պահանջում են ստորագրել աշխատողների շահերից բխող կոլեկտիվ աշխատանքային պայմանագրեր։
Այսօր առավոտյան ժամը 06:00-ից Հունաստանի ԶԼՄ-ները հայտարարել են 24-ժամյա գործադուլ։ Դադարեցվել են հեռուստառադիոհեռարձակումները, չեն թարմացվում էլեկտրոնային լրատվամիջոցները: Երեքշաբթի լույս չեն տեսնի նաև թերթերը:
«Gazeta. ru»-ի հաղորդմամբ` լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները իրենց ղեկավարություններից պահանջում են ստորագրել աշխատողների շահերից բխող կոլեկտիվ աշխատանքային պայմանագրեր։

Греческие СМИ начали в понедельник утром 24-часовую забастовку, сообщает РИА «Новости».
С 6 часов утра понедельника на сутки прекратилось новостное вещание на телеканалах и радио, не обновляются информационные сайты. Приостановило работу государственное Афинское агентство новостей, а во вторник не выйдут газеты.
Журналисты требуют от руководства СМИ подписания коллективных трудовых соглашений, которые значительно более выгодны для работников, чем индивидуальные контракты.
Это связано с тем, что экономический спад затронул сферу средств массовой информации в Греции. Среди «жертв» кризиса оказались известные телеканалы, радиостанции и газеты. Те СМИ, которым удалось остаться на рынке, столкнулись с серьезным снижением доходов.
Греческие СМИ проводят 24-часовую забастовку