Դեսպան Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Էստոնիայի Նախագահին
Մայիսի 22-ին դեսպան Արա Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Էստոնիայի Հանրապետության Նախագահ Տոոմաս Հենդրիկ Իլվեսին: Հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Էստոնական պետության ղեկավարն ու Հայաստանի դեսպանը քննարկեցին երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև երկու երկրների փոխգործակցության շարունակական ծավալումը միջազգային կառույցների շրջանակներում:
Կարևորելով Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններում արձանագրած առաջընթացը` Նախագահ Իլվեսն իր երկրի պատրաստակամությունը հայտնեց այսուհետ ևս ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն:
Անդրադառնալով ԼՂ հիմնահարցին` Էստոնիայի նախագահը նշեց, որ պաշտոնական Տալլիննը տեսնում է հարցի կարգավորումը միայն բանակցությունների միջոցով և համամարդկային արժեհամակարգին համահունչ սկբունքների կիրառման ճանապարհով:

Эстония выступает за решение Карабахской проблемы путем переговоров
22 мая посол Армении Ара Айвазян вручил верительные грамоты президенту эстонской республики Тоомасу Хендрику Ильвесу. На последующей за вручением грамот встрече стороны обсудили перспективы развития двустороннего сотрудничества, а также возможность взаимодействия двух стран на уровне международных организаций, сообщает пресс-служба МИД РА.
Отметив важную роль прогресса в отношениях Армения-ЕС, президент Эстонии выразил готовность своей страны и дальше оказывать всевозможную помощь.
Обращаясь к вопросу Карабаха, Ильвес подчеркнул, что официальный Таллинн видит решение проблемы только путем переговоров и применения общечеловеческих ценностей.