«Նիգ–Ապարանը» պատրաստվում է «Սարդարապատի» և «Բաշ Ապարանի» հերոսամարտերին նվիրված տոնին
«Նիգ-Ապարան» հայրենակցական միության փոխնագահ Տիգրան Պետրոսյանցը լրագրողներին հայտնել է, որ ամեն տարվա պես՝ մայիսի 28-ի միջոցառումները կմեկնարկեն «Սարդարապատի» և «Բաշ Ապարանի» հերոսամարտերին նվիրված հուշարձաններին ծաղկեպսակներ դնելով։
-Առավոտյան ժամը 10։00-ին այստեղից կմեկնենք Ապարան, ծաղկեպսակներ կդնենք հուշարձաններին, այնուհետև օրվա խորհրդին նվիրված ելույթներ կլինեն,-ասել է Տիգրան Պետրոսյանցը։
Նրա խոսքերով՝ միջոցառման մասնակիցներին երեկոյան սպասվում են հյուրասիրություն և բացօթյա համերգ։

«Ниг-Апаран» готовится к празднику, посвященному героическим Сардарапатскому и Баш-Апаранскому сражениям
Вице-председатель патриотического союза «Ниг-Апаран» Тигран Петросян  сообщил журналистам, что 28-го мая мероприятия начнутся с  возложения венков к памятникам, посвященным Сардарапатскому и Баш-Апаранскому сражениям.
-В 10:00 утра мы отсюда отправимся в Апаран, возложим венки к памятникам, затем будут выступления, посвященные этому дню, - сказал Тигран Петросян.
По его словам, участников мероприятия вечером ждут угощения и концерт.
Что касается выборов авагани Еревана, то Тигран Петросян отметил:
-Как и любая организация, мы не можем не направить членов нашей организации, являющихся частью общества, на поддержку  Республиканской партии.