Մարտական ականի պայթյունից զինծառայող է մահացել
ԼՂՀ Հադրութի շրջանի զորամասերից մեկում ուսումնական պարապմունքի ժամանակ շարքային Արմեն Սարգսի Հարությունյանի կողմից ականը հողի մեջ տեղադրելու ժամանակ այն պայթել է։ Արմեն Հարությունյանը մահացել է: Նա բանակ էր զորակոչվել 2011թ. դեկտեմբերի 28-ին՝ Գյումրիից: 2 հոգի էլ մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել են:
Փաստի առթիվ ՀՀ Պն քննչական ծառայության 2-րդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ Քրեական օրենսգքրի 376-րդ հոդվածի 2-ր մասի հատկանիշներով՝ անփույթ վերաբերմունք ծառայության նկատմամբ, որը առաջացրել է անզգուշությամբ ծանր հետևանքներ:

В результате взрыва мины в Карабахе скончался военнослужащий
Военнослужащий одной их воинских частей Гадрутского района Нагорно-Карабахской Республики погиб в результате взрыва противопехотной мины.
По словам пресс-секретаря Армии обороны НКР Сенора Асратяна, в ходе учебных занятий от взрыва противопехотной мины «ПМН-2» погиб рядовой Армен Саркисович Арутюнян, призванный военкоматом города Гюмри 28-го декабря 2011г. Отмечается также, что 2 человека госпитализированы  с телесными ранениями
Как сообщает пресс-служба Следственного отдела Минобороны Армении, возбуждено уголовное дело по ч.2. ст. 376 (небрежное отношение к служебным обязанностям, приведшее по невнимательности к тяжелым последствиям). Ведется предварительное следствие.