Հրանտ Բագրատյան. «Տիգրան Սարգսյանը, պատժվելու փոխարեն, դարձավ վարչապետ»
Մամուլի ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությանը, ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն ասել է, որ հակաճգնաժամային ծրագիր, որպես այդպիսին, գոյություն չունի, իսկ ԱԺ ներկայացրած հարկային փաթեթը հիմարություն է։ Հարկային տեսուչների ներգրավման համակարգը կառավարության նյարդային անկման ապացույցն է, կառավարության վարած քաղաքականությունը որևէ տրամաբանության մեջ չի տեղավորովում։
-Պետք է շատ զգուշանալ կիսագրագետ կառավարությունից։ Ավելի լավ է՝ անգրագետ կառավարություն ունենալ, քանի որ կիսագրագետն ավելի վտանգավոր է... Համաշխարհային ճգնաժամը բացահայտեց այն սխալ զարգացումը, որ ունեցել է հանրապետությունը վերջին 10 տարիներին. որևէ արտադրություն չկա, դիվերսիֆիկացված չեն ռիսկերը, գոյություն ունի լկտի բանկային ոլորտ։ Եվ այն այդպիսին է դարձել հենց Տիգրան Սարգսյանի շնորհիվ, որը, պատժվելու փոխարեն, դարձավ վարչապետ- ասել է Հ. Բագրատյանը՝ հավելելով, թե թեև վարչապետին լավ է ճանաչում և նրանից լավ բան չպետք է սպասել, բայց միայն կառավարության հրաժարականով հարցը չի լուծվի, եթե մնա նույն նախագահը և նույն քաղաքական ձևաչափը։-Ելքն այն է, որ երկրում քաղաքական լուծումներ են պետք։ Պետք է տեղի ունենա իշխանության փոփոխություն։
Անդրադառնալով իրենց կառավարման տարիներին՝ Հ. Բագրատյանն ասել է, որ իրենք գուցե մի բան չէին, բայց այնքան մեծահոգի են եղել, որ թույլ են տվել քաղաքական ընդդիմությանը, այդ թվում՝ նաև Տիգրան Սարգսյանին, խոսել։

Грант Багратян: «Тигран Сагрсян, вместо того, чтобы быть наказанным, стал премьером»
Бывший премьер РА Грант Багратян, оценивая во время пресс-конференции проводимую правительством антикризисную политику, сказал, что антикризисной программы, как таковой, нет, а представленный НС налоговый пакет - вздор. Система привлечения налоговых инспекторов -свидетельство нервозности правительства и того, что проводимая правительством политика не вмещается ни в какую логику.
-Нужно остерегаться полуграмотного правительства. Лучше иметь неграмотное правительство, чем  полуграмотное, которое намного опаснее... Мировой кризис выявил ошибочность того пути  развития, по которому шла наша республика последние 10 лет: нет никакого производства, риски не диверсифицированы, существует оголтелая банковская сфера. И таковой она стала благодаря Тиграну Саргсяну, который, вместо того, чтобы быть наказанным, стал премьером, - сказал Г.Багратян, добавив, что, несмотря на то, что он хорошо знаком с премьером, и от него не стоит ждать ничего хорошего, отставкой правительства вопрос решен не будет, если у власти будет  тот же президент и тот же политический формат.
-Выход в том, что стране нужны политические решения. Необходима смена власти.
Говоря о периоде своего правления, Г.Багратян сказал, что, быть может, они тоже не были подарком, но они хотя бы были настолько великодушны, что разрешили политической оппозиции, в том числе и Тиграну Саргсяну, говорить.