Գուրգեն Եղիազարյան. «Չկա Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, չկա շարժում»
–Չկա Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, չկա շարժում,–լրագորղներին ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ, ՍԴՀԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը՝ այդպիսով պատասխանելով ՀԱԿ–ից Լևոն Տեր–Պետրոսյանին ուղղված Ռուբեն Թորոսյանի կոչին.
–Եթե նա դուրս գա ՀԱԿ-ից, կոնգրեսը կփլուզվի:
Նա նաև նշել է, որ ոչ ինքը, ոչ իր ընկերները չեն պատրաստվում ՀԱԿ–ից դուրս գալ, չնայած որ հեշտ չէ 4 տարի մնալ ընդդիմություն. շատ ծանր է:

Гурген Егиазарян: «Нет Левона Тер-Петросяна – нет движения»
«Нет Левона Тер-Петросяна – нет движения. Если он выйдет из АНК, то Конгресс распадется», - заявил во время встречи с журналистами представитель АНК, член Социал-демократической партии Гнчак Гурген Егиазарян, отвечая на призыв Рубена Торосяна к Левону Тер-Петросяну выйти из АНК.
Он также отметил, что ни он, ни его друзья не готовятся выходить из АНК, несмотря на то, «довольно трудно 4 года оставаться оппозицией».