Քարոզարշավին արվեստագետների և այլ հանրահայտ անձանց ներգրավումը ոչ մի օգուտ չի՞ բերել
«Հայելի» ակումբում հոգեբան Սամվել Խուդոյանը և PR մասնագետ Կարեն Քոչարյանն ասել են, որ նախընտրական քարոզչության ժամանակ ՀՀԿ-ի և ԲՀԿ-ի միջև տեղի ունեցած բախումները չեն ազդել այդ երկու կուսակցությունների վարկանիշների վրա, որովհետև մեր հասարակությունը կրակոցների դեմ «իմունիտետ» է ձեռք բերել։
Կ. Քոչարյանը, այդուհանդերձ, ասել է նաև, որ շատերը չէին սպասում, թե. «Բեգլարյան Գագիկը կարող է ուժային լծակին շատ չսեղմել և բակ առ բակ մտնել, զրուցել, շփվել»։ Նա նշել է, որ սկզբում հասարակությունը Գագիկ Բեգլարյանի առաջադրումը միանշնակ չընկալեց։ Սակայն ՀՀԿ-ի հաշվարկը բավական ճիշտ էր, քանի որ նա կարողացավ համատեղել ՏԻՄ ընտրություններում իր մասնակցության ու աշխատանքի փորձը և վարչական, ֆինանսական ու մարդկային ռեսուրսները կենտրոնացնելու ունակությունը։
Սա, Կ. Քոչարյանի կարծիքով, բարձրացրել է ՀՀԿ-ի վարկանիշը, փոխարենը՝ քարոզարշավին երգիչների, արվեստագետների և այլ հանրահայտ անձանց ներգրավումը ոչ մի օգուտ չի բերել.
-Համերգները, մտավորականների խոսելը և այլն, վաղուց մաշված ռեսուրս են Հայաստանում, և դա չի աշխատում։ Միգուցե, դա կարող է աշխատել 13-17 տարեկան երեխաների վրա, որոնք ընտրող չեն։
Կ. Քոչարյանի հետ հոգեբան Ս. Խուդոյանը չի համաձայնել՝ նշելով, որ քարոզարշավում, օրինակ՝ Վլադիմիր Մսրյանի նման անձնավորությունների ներգրավվածությունը կարող է դրական ազդեցություն ունենալ։

Вовлечение людей от искусства и других знаменитостей в избирательную кампанию почти ничего не дало
В клубе «Зеркало» психолог Самвел Худоян и специалист по PR Карен Кочарян заявили во время пресс-конференции, что столкновения РПА и ППА во время агитации не повлияли на рейтинги партий, потому что наше общество приобрело иммунитет против выстрелов.
Карен Кочарян, тем не менее, считает неожиданным для многих, что «Гагик Бегларян может не очень позьзоваться силовыми методами, и ходить по дворам, общаться». Он отметил, что общество вначале отнеслось к его кандидатуре неоднозначно. Но расчет РПА был верен, поскольку она сумела совместить свой опыт выборов в органы местного самоуправления со способностью концентрировать административные, финансовые и человеческие ресурсы.
Это, по мнению Кочаряна, подняло рейтинг РПА. А вовлечение людей от искусства и других знаменитостей в избирательную кампанию ничего не дало:
-Концерты, речи интеллигентов и т.д. - это давно изношенный ресурс для Армении, и он не работает. Это может повлиять на выбор подростков, но они в выборах не участвуют.
Худоян, в основном согласившись с Кочаряном, отметил, тем не менее, что участие в кампании такой личности, как Владимир Мсрян, может быть положительным.