Գագիկ Մինասյանը կարծում է, որ բյուջեի սեկվեստր չի լինի
ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը «Փաստարկ» մամուլի ակումբում հայտարարել է, որ միջազգային տնտեսական ճգնաժամը մոտեցել է իր անկումային պիկին: Սպասվում է, որ 4-րդ եռամսյակում տնտեսական վերելք կլինի։
-Հայկական իրականության մեջ մենք, կարծեք, մեկ քայլ ետ ենք գնում, և 4-րդ եռամսյակից հետո նաև մեզ մոտ տեղի կունենա այդ առողջացումը։ Կարծում եմ, որ Հայաստանը, ԱՊՀ երկրների նման, այս տարվա վերջում արդեն դուրս կգա ճգնաժամի փուլից, և կսկսվի տնտեսական զարգացման փուլը,- ասել է նա։
Գ. Մինասյանը նաև կարծում է, որ ՀՀ բյուջեի սեկվեստր չի լինի.«Երբ պետական եկամուտները 25 տոկոսից պակաս են լինում, դրանից հետո է գործընթաց սկսվում»։

Гагик Минасян считает, что секвестра бюджета не будет
Председатель комиссии НС по вопросам финансов, кредитов и бюджета Гагик Минасян заявил на пресс-конференции в клубе «Пастарк», что международный экономический кризис приблизился к пику своего падения. Ожидается, что в 4-м квартале начнется экономический подъем.
-В Армянской действительности мы, кажется, отстаем на шаг, и после 4-го квартала и у нас начнется оздоровление. Думаю, что Армения, как и страны СНГ, в конце года выйдет из фазы кризиса, и начнется фаза экономического развития, - сказал он.
Гагик Минасян полагает, что секвестра бюджета не будет: «Когда государственные доходы падают ниже 25%, то после этого начинается процесс».