Տիգրան Արզաքանցյանը՝ հարկային փաթեթի մասին
Ազգային ժողովի պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանը խորհրդարանում պատասխանել է լրագրողների հարցերին և իր կարծիքը հայտնել քննարկվելիք հարկային փաթեթի վերաբերյալ։
-Տեղական արտադրանքն այսօր նոր-նոր սկսել էր զարգանալ։ Հայերի մենթալիտետը մի քիչ «վաստոկի» նման է։ Եթե ձեր տան մեջ անկոչ հյուր մտնի, ու դու էլ չես իմանում, թե նա ինչ պետք է անի, ո՞նց կընդունես։
Ըստ Տիգրան Արզաքանցյանի՝ «սրա վերջն այն կլինի, որ կառավարությունն ու Ազգային ժողովը նստեն, իրար հետ աշխատեն, մեխանիզմի ձևը գտնեն»։
Հարցին, թե ԱԺ պատգամավորների քանի՞ տոկոսը դեմ կլինի հարկային փաթեթին, Տ. Արզաքանցյանը պատասխանել է.
-99 տոկոսը։ Բոլորն էլ ուզում են, որ նորմալ խոսակցություններ տանեն, որ կարողանանք նորմալ եզրեր գտնել, որպեսզի այս օրենքը նորմալ աշխատի և՛ կառավարության, և՛ գործարարների համար

Тигран Арзаканцян о налоговом пакете
Депутат НС Тигран Арзаканцян в беседе  журналистами поделился своим мнением по поводу предстоящего обсуждения налогового пакета.
-Местное производство только-только начинает  развиваться. Менталитет армян немного похож на восточный. Если к вам в гости придет незваный гость, а вы не знаете о том, что он собирается делать, как вы к этому отнесетесь?
По мнению Тиграна Арзаканцяна, «все это кончится тем, что правительство и НС сядут  вместе, поработают и найдут механизмы».
На вопрос о том, какой процент депутатов будет против налогового пакета, Т.Арзаканцян ответил:
-99%. Все хотят вести нормальные переговоры, найти точки соприкосновения, чтобы этот закон действовал нормально  и для правительства, и для предпринимателей.