Սամվել Սևադայի անհատական ցուցահանդեսը Ազգային ժողովում
Այսօր Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել գեղանկարիչ, լուսանկարիչ Սամվել Սևադայի գեղարվեստական լուսանկարչության անհատական ցուցահանդեսը։
Սամվել Սևադան 20 տարի շարունակ աշխատել և ստեղծագործել է Միացյալ Նահանգներում։ Լուսանկարիչը լրագրողներին ասել է, որ Հայաստան վերադառնալուց հետո շրջել է Արևմտյան Հայաստանում և հայկական արմատներ փնտրելով՝ լուսանկարներ արել։
-Հասարակ մարդկանց նկարելն առանձնակի հաճույք է. հասարակ մարդու մեջ ավելի շատ խոր բաներ կան, որոնք պետք է բացահայտել,- ասել է Սամվել Սևադան։
Ազգային ժողովում լուսանկարիչը ցուցադրվում է խորհրդարանի փոխխոսնակ Արևիկ Պետրոսյանի հրավերով։

Личная выставка Самвела Севады в Национальном собрании
Сегодня в Национальном собрании состоялась личная выставка художественной фотографии живописца, фотографа Самвела Севады.
Самвел Севада на протяжении 20 лет работал и творил в США. Фотограф сказал журналистам, что после возвращения в Армению он ездил по Западной Армении и, выискивая армянские корни, делал фотографии.
-Фотографировать простых людей - это особое удовольствие, в них есть нечто очень глубокое, которое должно быть раскрыто, - сказал Самвел Севада.
В НС фотограф выставляется по приглашению вице-спикера парламента Аревик Петросян.