ՀՅԴ նախընտրական ծրագիր՝ եռապատկել բյուջեն և կրկնապատկել ՀՆԱ–ն
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր ՀՅԴ Գերագույն մարմինը «Էրեբունի պլազա» հյուրանոցում ներկայացնում է ԱԺ ընտրություններում կուսակցության նախընտրական ծրագիրը: ՀՅԴ-ի ներկայացնրած ծրագիրը ենթադրում է սոցիալական ուղղվածության տնտեսական քաղաքականություն: Այսպես, «Դաշնակցությունը» խոստանում է կրկնապատկել կենսաթոշակները` միջինը 63 հազ. Դրամ` ներկայիս 31,2 հազ.-ի փոխարեն: Բացի այդ ՀՅԴ-ն խոստանում է վերացնել չքավորությունը, ձևավորել միջին խավ: Նախատեսվում է է զսպել գազի, էլեկտրաէներգիայի, խմելու և ոռոգման ջրի գների աճը:
ՀՅԴ-ն համոզված է, որ կհաջողվի առաջիկա 5 տարիների ընթացքում ստեղծել 200 հազ. nոր աշխատատեղ, եռապատկել բյուջեն և կրկնապատկել ՀՆԱ-ն:

Сегодня Верховный орган АРФД представил предвыборную программу, с которой партия будет участвовать в предстоящих парламентских выборах. Данная программа предполагает социальную направленность экономической политики.
В частности, «Дашнакцутюн» обещает ликвидировать нищету, сформировать средний класс, удвоить пенсии, доведя среднюю пенсию до 63 тысяч драмов. Программой предусматривается сдерживание роста цен на газ, электричество и воду.
Кроме того, АРФД убеждена, что в течение пяти лет удастся создать 200 тысяч новых рабочих мест, удвоить ВВП и утроить бюджет.
АРФД обещает удвоить ВВП и утроить бюджет