ՀԱԿ–ը կհաղթահարի՞ 40 տոկոսանոց շեմը
Հայաստանի լիբերալ կուսակցության նախագահ, ՀԱԿ անդամ Հովհաննես Հովհաննիսյանը վստահ է, որ արդար ընտրությունների դեպքում Հայ ազգային կոնգրեսըլուրջ հաջողություն կարձանագրի.
-Հասարակության շրջանում անցկացրած ՀԱԿ-ի մոնիտորինգը ցույց է տալիս, որ եթե ընտրություններն արդար անցնեն, ապա ՀԱԿ-ը կհաղթահարի 40 տոկոսանոց շեմը և կկազմի մեծամասնություն։
Անդրադառնալով վերջերս շատացած համայնքային ծեծկռտուքներին, հատկապես ԲՀԿ-ի և  ՀՀԿ-ի միջև, Հովհաննես Հովհաննիսյանն ասել է, որ իրեն ուրախացնում է Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության դիրքորոշումը.
-Այն դիրքորոշումը, որ ունի Բարգավաճ Հայաստանը, ուրախացնում է մի բանով, որ մարդիկ գոնե ասում են՝ բերեք այս անգամ արդար ընտրություն անենք: Ես չգիտեմ, թե նրանք, ի վերջո, ի՞նչ դիրք կգրավեն։ Համենայն դեպս, ասում են՝ բերեք գոնե այս անգամ Երևանում թափանցիկ և ազատ ընտրություն անցկացնենք:
Նա նաև նշել է, որ իրենց ձայները պահելու համար ՀԱԿ-ը ամեն ինչ անելու է և ընտրությունների վերջնական գնահատականը կտա մայիսի 31-ի գիշերը։

АНК преодолеет 40%-ый барьер?
Председатель Либеральной партии Армении, член Армянского национального конгресса  Ованнес Ованнесян  уверен, что  в случае справедливых выборов АНК добьется серьезных успехов.
-Проведенный АНК мониторинг показывает, что если выборы будут справедливыми, то АНК преодолеет 40%-ый барьер и составит большинство.
По поводу участившихся инцидентов, в особенности  между представителями РПА и ППА, Ованнес Ованнесян сказал, что его радует позиция партии «Процветающая Армения».
-Эта позиция ППА радует тем, что люди говорят: «Давайте проведем справедливые выборы». Я не знаю, какую они позицию займут в конце концов. По крайней мере, давайте хотя бы на этот раз проведем в Ереване прозрачные и свободные выборы.
Он также отметил, что  АНК сделает все, чтобы сохранить свои голоса и окончательную оценку выборам даст ночью 31-го мая.