Այցի ընթացքում Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարարին կընդունեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը:
Ապրիլի 4-ին տեղի կուենան Հայաստանի եւ Ֆինլանդիայի արտգործնախարարների բանակցությունները, որոնց կհետեւի համատեղ մամլո ասուլիս:
Էրկկի Տուոմիոյան կայցելի նաեւ Ծիծեռնակաբերդ ու ծաղկեպսակ կդնի Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարարը կայցելի Հայաստան

Министр иностранных дел Финляндии Эркки Туомиоя 3-4 апреля совершит официальный визит в Армению.
В ходе визита запланированы встречи министра с президентом РА Сержем Саргсяном и спикером НС Самвелом Никояном.
4 апреля пройдет встреча глав МИД Армении и Финляндии, по итогам которой будет дана совместная пресс-конференция.
Эркки Туомиоя посетит также мемориальный комплекс Цицернакаберд, где возложит венки в память жертв Геноцида армян.
Глава МИД Финляндии посетит Армению